Bill Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft je najbohatším človekom na svete. Jeho čistý majetok sa odhaduje až na 80 miliárd USD.

Gates má presne ten typ realitného portfólia, ktorý by ste očakávali od miliardára. Od sídla vo  Washingtone v hodnote 123 miliónov USD až po konské ranče po celých Spojených štátoch.

Gates má tiež za sebou niekoľko tajnostkárskych nákupov, ktoré uskutočnil cez jeho súkromnú investičnú firmu, Cascade.

Gates trávi väčšinu svojho času na svojom panskom sídle v Medine, štát Washington. Jeho rozloha je 6 130 m2. Gatesa stálo sedem rokov a 63 miliónov dolárov, kým vybudoval toto monštruózne sídlo, ktoré je naplnené množstvom high-tech prvkov. Sídlo kúpil ešte v roku 1988 za 2 milióny dolárov, no jeho súčasná hodnota sa odhaduje na 123 miliónov dolárov.


Vo vnútri – systém high-tech senzorov pomáha hosťom kontrolovať teplotu a osvetlenie v miestnosti. K dispozícii je tiež miestnosť s trampolínou, 18 m dlhý bazén, šesť kuchýň a jedáleň v ktorej sa môže usadiť až 200 osôb.


V októbri 2014 kúpil Gates ranč Rancho Paseana o rozlohe 92 ha  za 18 miliónov dolárov. Nehnuteľnosť zahŕňa závodnú dráhu, penzión, kanceláriu, priestor pre veterinárne účely, ovocný sad a päť stajní.


Na ranči Rancho Santa Fe, v Kalifornii, sa nachádza závodná dráha dlhá 1,2 km.


Budovy sú zariadené v jazdeckom štýle. Predtým ako kúpil statok Gates, vlastnil ho expert na chudnutie Jenny Craig.


Gates ešte vlastní ďalšiu konskú farmu vo Wellingtone na Floride, ktorú kúpil v roku 2013 za 8,7 miliónov dolárov. Dcéra Jennifer je zanietená jazdkyňa, predtým Gates prenajal dom na Floride, kvôli jej súťažiam.


V roku 2009, kúpil Gates údajne ranč Wyoming, ktorý kedysi patril legende Buffalo Bill Cody. Hoci cena, ktorú zaplatil za 200 ha pozemok nebola nikdy oznámená, pôvodne uvádzaná cena bola 8,9 miliónov dolárov.


Gates uskutočnil množstvo investícií do nehnuteľností prostredníctvom svojej súkromnej investičnej spoločnosti, Cascade. To zahŕňa aj čiastočné vlastníctvo noblesného Charles Hotela v Cambridge, Massachusetts.


Podľa Wall Street Journal, Gates vlastní takmer polovicu reťazca hotelov Four Seasons Holding, cez Cascade, vrátane hotelov v Atlante a Houstone. Gates zdieľa 95% vlastníctva s princom Saudskej Arábie, Alwaleed bin Talal.


V roku 2013, Gates a niekoľko nemenovaných kupujúcich zaplatili 161 miliónov dolárov za hotel Ritz-Carlton v San Franciscu. Súčasná hodnota hotela je 200 miliónov dolárov, ako uvádza Wall Street Journal.


Cascade bola tiež spájaná s kúpou viac ako 1 822 ha poľnohospodárskej pôdy v Suwanee County, Florida, v blízkosti obce McAlpine. Dcérska spoločnosť Cascade zaplatila za  pozemok takmer 28 miliónov dolárov.


Preložila: Miroslava Dugová – Realitná maklérka

Zdroj: Bornrich, Efytimes

Facebook komentár