Warren Buffett.

Warren Buffett.

Anonymný uchádzač s hlbokými vreckami za obed s miliardárom a legendárnym investorom Warrenom Buffettom minul viac ako 3 milióny dolárov.

19. rokom za sebou, generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway vydražil obed, aby získal peniaze pre Glide – organizáciu bojujúcu proti chudobe v San Franciscu, v Kalifornii. Keď sa aukcia v neskorých večerných hodinách skončila, víťazná ponuka dosiahla úroveň 3,3 milióna dolárov .

V priebehu rokov sa na dobročinné účely podarilo cez Buffettove charitatívne obedy získať takmer 26 miliónov dolárov.

Víťaz môže priniesť so sebou až sedem priateľov na obed, ktorý sa bude konať newyorskom steakhouse Smithy & Wollensky.

Tohtoročná víťazná ponuka sa dostala tesne pod najvyššiu sumu, ktorá bola v rámci tohto obeda vydražená – 3 456 789 dolárov. Anonymní uchádzači zaplatili túto presnú sumu v roku 2012, ako aj v roku 2016.

Ponuka na obed začala na hodnote 25 000 dolárov.

Súvisiace: Čo sa naučíte počas obedu s Warrenom Buffettom

Buffett v písomnom vyhlásení o aukcii poznamenal: “Glide naozaj pomáha ľuďom, ktorí sa dostali na dno a pomôže ich priviesť späť,” … “Robia to už desiatky rokov, ak môžem pomôcť tým, že im prinesiem nejaké peniaze, potom to rád urobím.”

Glide je cirkevnou organizáciou s rozsiahlym charitatívnym programom, ktorý ponúka jedlá, prístup k zdravotnej starostlivosti a prístrešia, starostlivosť o deti a rodinné služby.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár