Elon Musk stavia Hyperloop k tomu, aby vedel zahanbiť iné druhy dopravy.

Či už sa jedná o rýchlosť, frekvenciu, alebo kapacitu, Hyperloop – aspoň na papieri – necháva za sebou iné spôsoby cestovania (ako neefektívnejšie).

Obrázok v nedávno zverejnenej správe SupraStudio (ktoré je stránkou školskej architektúry UCLA) ukazuje Hyperloop v porovnaní s konkurenciou. A výsledky sú pôsobivé.

Súvisiace: Ako by Elon Musk mohol zmeniť svet s vysokorýchlostným dopravným systémom nazývaným Hyperloop

Hyperloop Transportation Technologies, ktorá je jednou zo spoločností, ktoré plánujú čoskoro budovať skúšobnú dráhu Hyperloopu v Kalifornii, spolupracovala pri poskytovaní údajov stránke Suprastudio.

Pozrite sa, ako sú na tom tieto tzv. vysokorýchlostné cestovné trubice v porovnaní s inými formami dopravy v nižšie uvedenej tabuľke.

K obrázku: speed – rýchlosť, frequency – frekvencia, flexibility – flexibilita, capacity – kapacita, disruption of neighborhood – vply(v na okolie, terminal size – veľkosť, CO2 emission – emise CO2

Súvisiace: 
Elon Musk pripúšťa, že je oveľa lepší spôsob osobnej dopravy na dlhé vzdialenosti, ako Hyperloop
Z Tokia do NY za hodinu? Richard Branson bude na tom pracovať

Je potrebné zdôrazniť, že niektoré údaje v správe sa líšia od toho, čo navrhol Elon Musk vo svojom pôvodnom príspevku, k myšlienke Hyperloop.

Napríklad, zatiaľ čo plány Hyperloopu od Muska volali po rýchlosti 1130 km/h, alebo k blízko rýchlosti zvuku, v týchto plánoch sa jedná o rýchlosť v rozmedzí 800 až 890 km/h. Ale aj táto rýchlosť cestovania cez Hyperloop je stále takmer rovnako rýchlou, ako cestovanie lietadlom. 

Zdroj: SupraStudio 

Facebook komentár