Elon_Musk_predstavil_vytah_pre_automobily_od_spolocnosti_Boring_Company_2017

Zdá sa, že Elon Musk pokročil v jeho spoločnosti podzemnej premávky, ohľadom prepravných tuneloch názvom Boring Company.

Generálny riaditeľ spoločností SpaceX a Tesla, ktorý koncom minulého roka oznámili svoj zámer vybudovať sieť podzemných tunelov, aby vodičom pomohol vyhnúť sa preťaženiu, počas tohto týždňa umiestnili video na Instagram, ktoré demonštruje, ako sa tento projekt vyvíja vpred.

Video ukazuje vozidlo automobilky Tesla, ako pomaly dostáva na plošinu a neskôr sa plošina spustí a vozidlo zmizne pod zem.

Musk vo videu uvádza: “Testovanie výťahu spoločnosti Boring Company.”

Nový záznam pochádza z toho, keď Muskova spoločnosť Boring Company v apríli ponúkla prvý pohľad na systém podzemnej dopravy, ktorý dúfa, že sa bude rozvíjať. Myšlienkou je, že vodiči na ceste zaparkujú svoje auto na kovovú plošinu na strane cesty a vozidlo sa potom spustí do podzemného tunelového systému.

Vodiči potom všetko môžu nechať na plošinu a systém. Automobil zostane na kovovej plošine (údajne nazývaná “korčula”) a bude prepravovaný tunelom pri rýchlosti približne 200 km/h.

Musk oznámil túto myšlienku v decembri; Zatiaľ čo niektorí si mysleli, že to bol najskôr vtip, podnikateľ to očividne myslí vážne.

Už vtedy napísal: “Doprava v rámci spoločnosti The Boring ma vedie k tomu, že musíme vybudovať tunelový vŕtač, ktorým budeme vedieť kopať…”

Tento plán v súčasnosti zdržiava jeden veľký problém, ktorý je: vŕtanie tunelov je absurdne pomalý proces. Musk a spoločnosť The Boring Company sa zameriava na vybudovanie lepšieho vŕtacieho stroja, ktorý dokáže kopať tunel a súčasne posilniť jeho steny, aby tento proces zrýchlil.

Medzitým Musk počas minulého týždňa oznámil, že získal “verbálne schválenie vlády” pre The Boring Company na vybudovanie podzemného tunelu Hyperloop spájajúceho New York, Philadelphiu, Baltimore a DC.

Napísal: “Na získanie formálneho súhlasu je ešte potreba veľa práce, ale som optimistický, že k tomu dôjde naozaj rýchlo.”

Hyperloop je ďalším Muskovým projektom. Ten bol prvýkrát navrhnutý v roku 2013 a popisuje systém, v ktorom budú osoby prepravované pri mimoriadne vysokých rýchlostiach pomocou trubiek, ktoré sú postavené nad alebo pod zemou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, ZDNet

Facebook komentár