Preco_ma_Tesla_tak_obrovsku_vyhodu_v_oblasti_baterii

Spoločnosť Tesla nedávno prekročila hranicu nabíjania batérie k rozsahu 650 kilometrov (400 míľ). Jej najbližší konkurent je v súčasnosti o 160 kilometrov (100 míľ) pozadu.

V poznámke ku klientom, riadiaci partner spoločnosti Loup Ventures – Gene Munster, napísal: „Veríme, že spoločnosť Tesla má konkurenčnú výhodu v oblasti batérií, ktorú investori podceňujú. V budúcnosti očakávame rozšírenie tejto výhody,“ … „Zrátané a podčiarknuté: Vedúce postavenie spoločnosti Tesla v oblasti batérií je trvalo udržateľné a ďalšie snahy automobilových konkurentov sa budú snažiť získať vplyv na 80% podielu tejto spoločnosti, v rámci amerického trhu elektromobilov.“

Prečo je Tesla lídrom? Pokrok spoločnosti Tesla nad konkurentmi v automobilovom priemysle pramení z (nákladného) zo záujmu v rámci vertikálnej integrácie.

Munster ďalej napísal: „Najvýznamnejšou výhodou je to, že obdobia cyklov v rámci dizajnu produktov sa znižujú, čo zrýchľuje tempo inovácií, čo zasa predstavuje hlavnú konkurenčnú výhodu (až priekopu) spoločnosti Tesla,“ … „Okrem toho konečný produkt obvykle poskytuje lepší výkon a spoľahlivosť v porovnaní s produktmi postavenými na horizontálnej integrácii.“ (Horizontálna integrácia je akvizícia podniku pôsobiaceho na rovnakej úrovni hodnotového reťazca)

Táto stratégia doteraz viedla k vynikajúcemu dojazdu vozidiel. Predstaviteľ spoločnosti Loup to vidí tak, že Tesla by si mohla udržať svoju prevahu vďaka dizajnu a vlastnej výrobe. Firma nedávno kúpila spoločnosť Maxwell Technologies, aby navrhla svoju vlastnú batériu s patentami.

„Na základe akvizície aj so spoločnosti Hibar Systems v roku 2019 očakávame, že spoločnosť Tesla začne vyrábať svoje vlastné batérie v nasledujúcich troch až piatich rokoch,“ napísal Munster s tým, že dopyt po vozidlách si bude vyžadovať spoluprácu s existujúcimi dodávateľmi.

Spoločnosť Loup Ventures očakáva, že spoločnosť Tesla oznámi že „Gigafactory“ v Austine bude aj so zameraním na výrobu batériových článkov.

Cena Akcie: V čase uverejnenia sa akcie spoločnosti Tesla obchodovali okolo hodnoty 1 1005 dolárov za akciu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár