Apple Watch boli predstavené počas minulého roka.

Nová správa od poradenskej a prieskumnej spoločnosti IDC ukázala, že predaj inteligentných hodiniek – Apple Watch (odkedy produkt začal byť predávaný na začiatku roka 2015) poklesol o 55%.

Hodinky vo svojich prvých troch mesiacoch podľa IDC na trhu zaznamenali predaj 3,6 milióna zariadení. Ale tržby v poslednom štvrťroku klesli iba na 1,6 milióna. To aj napriek zníženým cenám.

Apple je počas jesene tohto roka pripravená dodať svoje inteligentné hodinky a predstaví aktualizovaný operačný systém, tzv. WatchOS 3, ktorý sľubuje nové funkcie a lepší výkon. Všeobecne sa taktiež očakáva, že na jeseň predstaví prepracovaný model hodiniek “Apple Watch 2.”

Jitesh Ubrani, ktorý je vedúci výskumným analytikom spoločnosti IDC vysvetlil: “Spotrebitelia od začiatku roka 2016 s nákupmi inteligentných hodiniek vyčkávajú, keďže očakávajú predstavenie nových hardvérových vylepšení.”

Medzitým, ostatní výrobcovia aktuálne dosahujú lepšie výsledky. Samsung, Lenovo a LG Electronics v poslednom štvrťroku dosiahli väčší podiel na trhu, aj keď ich rast pochádza z nízkeho základu.

Súvisiace:
Úžasný a jednoduchý spôsob platby cez Apple Watch
Aké objemy “Apple Watch” boli spoločnosťou predané

Ramon Llamas, ktorý má v IDC na starosti prieskum pre nositeľné zariadenia predpovedá, že trh inteligentných hodiniek sa vráti k rastu až počas budúceho roka, keďže firmy neskôr budú vo väčšej mire predstavovať nové aplikácie a zavádzajú nové funkcie okolo prepojenia s mobilnými telefónmi.

Spoločnosť Apple dosahuje relatívne pomalé tempo okolo doplnkov a služieb pre tento druh zariadení, ako sa aj ďalšie firmy začínajú dostávať do tohto odvetvia. Avšak Apple Watch sa bezprostredne po ich uvedení na trh podarilo dosiahnuť razantný podiel na trhu.

Apple Watch sa stal prvou novou kategóriou zariadení, odkedy kormidlo spoločnosti (CEO) prevzal Tim Cook.

Apple zatiaľ nezverejnil samostatné čísla predajov pre Apple Watch a nereagovali ani na žiadosti o komentár k správe IDC.

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár