New Jersey sa stalo posledným štátom, ktorý zakázal priamy predaj modelov automobilky Tesla, podľa utorkového vyjadrnia reguláčného orgánu, ktorý zakazuje predaj modelov Tesla napriamo k jej zákazníkom .

Komisia New Jersey Motor Vehicle včera hlasovala, že všetci predajcovia nových automobilov by mali poskytovať franšízingovú dohodu, s cieľom získať licenciu od štátu – čo je stratégia, ktorej čelí táto vizonárska automobilka a jej model. Tesla slúži ako výrobca a je aj distribútorom svojich elektronických vozidiel.

Spoločnosť Tesla vo yhlásení uviedla: “Sme presvedčení , že je potrebné na trhu predstaviť naše vlastné vozidlá, pretože automobily na elektrický pohon sú stále relatívne novou technológiou,” … “Tento model nie je len otázkou väčšieho predaja áut ale poskytuje aj optimálny výber pre amerických spotrebiteľov, ale je to taktiež o vzdelávaní spotrebiteľov – výhodách automobilu na elektrický pohon.”

Súvisiace články:

Údržba modelu Tesla S (takmer) nie je potrebná

5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors

Automobilka Tesla zapôsobila na Čínu jej “spravodlivou” cenovou stratégiu

Nová právna úprava bola podporená združením predajcov automobilov v New Jersey. Automobilové franšízy tvrdia, že model firmy Tesla ohrozuje franchisistov, ktorí minuli strávili milióny dolárov na zariadenia a zásoby, čím ohrozuje schopnosť spotrebiteľov využívať model predajcov ako zástupcov oddelených od výrobcov.

Tesla sa stretáva s právnymi predpismi v rade ďalších štátov, kde skuoiny dílerov, ktorí bojujú za legislatívu, ktorá by zakázala predaje automobilov štýlom spoločnosti Tesla. Zatiaľ čo Tesla pochopitelne obhajuje miernejšie právne predpisy, spoločnosť v súčasnosti môže predávať vozidlá napriamo iba v Texase a Arizone.

Zdroj: CNET

Facebook komentár