Tento týždeň, spoločnosť W Motors sídliaca v Bejrúte, predstavila prvý čisto arabský superšport: výstredný LykanHypersport 2013.

Auto s podivným názvom malo premiéru na Qatar Motor Show, začínajúci 29. januára.

Navrch pôsobivých výkonnostných parametrov – 750 koní, zrýchlenie z 0 na 62 mph (0-100km/h) za 2.8 sekundy a maximálna rýchlosť 242mph (390km/h) – je plné luxusu.

LED svetlá v LykanHypersport majú vsadené diamanty. Kožený interiér je so zlatým vyšívaním. Obrazovka systému používa 3D hologramy.

Pre tých, ktorí sú ochotní zaplatiť $3.4 millióna, je k dispozícii 24-hodinová služba a špeciálna edícia Cyrus Klepcys hodiniek, v hodnote viac ako $200,000.

LykanHypersport bude kompletne predstavený na Qatar Motor Show. Bude drahý a luxusný. Ale či dokáže súperiť s uznávanými výrobcami superšportov, to sa uvidí.

Bude to musieť byť niečo výnimočné,  čo presunie bohatých Arabských vodičov míňajúcich milióny na autá preč od klasických značiek ako Ferrari, Lamborghini, Koenigsegg, a Bugatti.

Ale aj pre potenciálnych kupcov s dostatkom hotovosti bude ťažké dostať sa k tomuto novému superautu. Bude ich totiž vyrobených len 7 kusov. Dodanie je plánované na September.

Preložil: Vladimír Strenk

Zdroj: Motoring.ninemsn.com.au

Facebook komentár