Ak zápasíte s pocitmi stiesnenosti alebo stresu, pozeranie sa na nočnú oblohu môže znieť, ako zvláštne riešenie.

Napriek tomu nedávna štúdia zistila spojenie medzi prežitým pocitom úžasu ­ ten pocit máte, keď sa pozriete na hviezdnu oblohu, alebo keď sa z výšky pozeráte na údolie ­ vtedy začneme cítiť menej stresu a budeme sa cítiť viac spokojnými.

Ľudia, ktorí v poslednej dobe zažili naozaj rešpekt vzbudzujúci zážtok, majú väčšiu pravdepodobnosť, že sa viac začnú zaujímať o svet okolo seba a začnú sa správať oveľa veľkorysejšie k ostatným..

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Takže prečo je rešpekt, taký hm, úžasný?

Pre začiatok, ľudia, ktorí často prejavujú úctu, mávajú v sebe nižšie hladiny látok, ktoré by boli spojené so stresom a zlým zdravotným stavom.

V rámci nedávnej dvojdielnej štúdie na University of California, Berkeley, študenti vypĺňali dotazník s popisom svojich pocitov za posledný mesiac. Okrem toho poskytli vzorky slín na testovanie, kde boli zisťované látky spojené so stresom v tele.

Rešpekt bol tiež spojený so zvýšenými prejavmi láskavosti a veľkorysosti.

Ďalšie štúdie z tej istej univerzite zistili, že pri dobrovoľníkoch, ktorí strávili chvíľu pozeraním sa na hájik týčiacich sa stromov, bola väčšia pravdepodobnosť pomôcť cudzím ľudom, než u tých, ktorí strávili rovnaký čas pozeraním sa na budovu.

Súvisiace: Zlepšite si náladu kedykoľvek. Tu je návod, ako na to

Rovnako jedna malá štúdia uskutočňená v roku  2012 zistila, že keď ľudom bolo ukázané niečo nové či vzbudzujúce rešpekt ­ alebo jednoducho ničo pripomínajúce minulé skúsenosti alebo niečo také čitali ­ boli viac ochotní dobrovoľne venovať svoj čas na pomoc ostatným v porovnaní s ľuďmi, ktorím bolo preukázané, niečo čo v nich vyvolávalo pocit štastia.

Rešpekt môže zmeniť spôsob, akým vnímame čas.

V ďalšej časti štúdie z roku 2012, ktorá je popísaná vyššie, u ľudí, ktorím sa ukázalo niečo ohromujúce, bolo viac pravdepodobné, že hovoria o pocite, ako by mali viac času a silno súhlasili s tvrdením, že “čas je široký.”

Ako to rešpekt všetko robí?

Jednoducho povedané, smútok nám dáva pocit, že sme súčasťou niečoho väčšieho, než sme mi sami. Tým, že sa dostaneme von z vlastných hláv, zážitky ktoré v nás vzbudzujú rešpekt nás povzbudzujú pozerať sa na svet zvedavo a cítiť sa tak viac v pohode.

Takže vyberte sa na túru alebo sa pozrite na hviezdy počas jasnej noci.

Bude to úžasné. Sľubujeme.

Facebook komentár