Rada_Richarda_Bransona_pre_podnikatelov_MotivacnyWeb_sk

V mnohých ohľadoch je Richard Branson typickým podnikateľom.

Vzhľadom k tomu, že pred 46 rokmi založil Virgin Group, dohliadal na stovky firiem po celom svete, v celom rade priemyselných odvetví, nesúcich názov Virgin.

Neexistuje žiadny rozdiel medzi tým, ako čeliť blížiacim sa rizikám, či už z oblasti jeho profesionálnom ako aj osobnom živote, čo je jasne uvedené v novom dokumente “Nepozeraj sa nadol.” Film poukazuje na zábery z oboch jeho rekordných ciest, teplovzdušným balónom, či už transatlantický let v roku 1987 a transpacifický v roku 1991.

Rada_Richarda_Bransona_pre_podnikatelov_MotivacnyWeb_sk_1

Nedávno sme sa s Bransonom rozprávali o jeho filme a pýtali sme sa ho aj otázky, ktorými by nám dal možnosť nahliadnuť do jeho podnikateľskej filozofie. Opýtali sme sa ho na jeho najbežnejšiu radu, ktorú dáva podnikateľom, ktorých víta na konferenciách, vo svojom súkromnom ostrove.

“Ak niekto prichádza ku mne, kto má záujem o začatie podnikania, myslím, že moja prvá otázka znie: ” Máte predstavu o tom, čo by ste mohli urobiť, aby ste na Zemi zlepšili životy iných ľudí?” Ak viete čo to je, potom máte vysoký potenciál a stratégiu pre svoje podnikanie.”

Richar Branson ďalej dodal: “A mojou druhou radou by bolo, aby si to zapamätali a urobili to.”

Ako Branson povedal v májovom rozhovore pre časopis Fortune: “Som veľkým zástancom toho, aby sa ľudia nevzdávali a išli do toho a skúšali všetko čo sa len dá. Občas sa Vám to nemusí podariť, ale inokedy zasa áno.”

Súvisiace:
13 tipov Richarda Bransona, ako vybudovať multimiliardový konglomerát
Richard Branson: “Spoločenská spravodlivosť je pre podnikanie pozitívna”

Branson v priebehu rokov taktiež kládol dôraz na to, že podnikatelia potrebujú zahodiť svoje egá a mali by najať ľudí, ktorí sú v určitých oblastiach lepšími ako oni a uistiť sa, že aj napriek výkyvom vo vytváraní firmy si ľudmi z firmy, na konci dňa môžu povedať, že sa zabávali.

Richard Branson nám nakoniec povedal: “Obklopte sa skvelými ľuďmi,” … “Uistite sa, že v procese vytvárania Vášho podniku zažívate veľa zábavy. Uistite sa, že si viete nájsť čas pre seba. A nepoľavujte v tom.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Linkedin, Yahoo

Facebook komentár