Nová spoločnosť sa bude starať o potreby bohatých klientov.

Nová spoločnosť sa bude starať o potreby bohatých klientov.

Rodina Rockefellerovcov sa spája s bývalým členom banky Morgan Stanley a jedným z najväčších hedžových fondov na svete, vďak čomu spoločne vytvoria novú investičnú spoločnosť.

Gregory Fleming pôsobil v minulosti ako prezident spoločností Morgan Stanley a Merrill Lynch. Nedávno sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti Rockefeller Capital Management. Jedná sa o novovznikajúcu nezávislú spoločnosť, ktorá bude bohatým klientom poskytovať služby na finančnom trhu. Iniciátorom tejto spolupráce je spoločnosť Rockefeller Financial Services, ktorá spravuje aktíva v celkovej výške $16,2 miliardy. Je vlastnená a spravovaná rodinou slávneho ropného magnáta Johna D. Rockefellera. Zúčastnené strany ohlásili vznik novej firmy v spoločnom vyhlásení.

Nová firma sa bude zameriavať na spravovanie bohatstva, manažment majetku, poradenstvo prostredníctvom rodinných kancelárií a strategickým poradenstvom pre bohatých klientov. Podporovať ju bude spoločnosť Viking Global, ktorá je jedným z najväčších hedžových fondov na svete. Spravuje majetok vo výške približne $25 miliárd.

Spolu so spoločnosťou Viking bude za chod firmy zodpovedať rodina Rockefellerovcov, ktorá je jednou z najbohatších rodín v Spojených štátoch. Magazín Forbes odhaduje celkovú hodnota jej majetku na $11 miliárd.

David Rockefeller mladší, ktorý je predsedom spoločnosti Rockefeller Financial Services vyhlásil: „Tím spoločnosti Rockefeller Financial Services strávil dlhé roky budovaním najkvalitnejšieho finančného poradenstva pre rodiny a inštitúcie. Snažíme sa ďalej rozvíjať naše podnikanie pomocou vodcovstva Grega Fleminga a podpory spoločnosti Viking Global a prinášať našim klientom nové finančné produkty a služby.“

Súvisiace:
Ako sa Rockefeller cez potrubia dostal k miliardám dolárov
Rockefellerovci: Ako sa chudobná nemecká rodina stala nesmrtelnou americkou dynastiou

Fleming opustil banku Morgan Stanley v roku 2016 a medzitým spravoval majetok popredných klientov, medzi ktorých patrí napríklad Derek Jeter. Ten je členom skupiny, ktorá nedávno odkúpila baseballové mužstvo Miami Marlins z Floridy za $1,2 miliardy. The Wall Street Journal tvrdí, že ďalším Flemingovým klientom bol aj miliardár Paul Desmarais.

Fleming vo vyhlásení povedal: „Teším sa, že budem môcť rodinu Rockefellerovcov sprevádzať pri vstupe do novej kapitoly v jej podnikaní. Pomôžu mi v tom moji noví partneri zo spoločnosti Viking Global. Je to pre nás nová príležitosť na vytvorenie jedinečnej nezávislej firmy, ktorá sa bude zameriavať na manažment bohatstva, spravovanie majetku a strategické poradenstvo.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, NYTimes

Facebook komentár