Morgan_Stanley_Argentinsky_akciovy_trh_moze_vzrast_az_o_258_percent

Prezident Argentíny – Mauricio Macri

Investori by podľa analytikov banky Morgan Stanley mohli vsádzať na Argentínsky akciový trh, ktorý by v priebehu nasledujúcich 5 rokov mohlo dosiahnuť návratnosť až 258%.

Morgan Stanley v dnešnej poznámke pre klientov uviedla: “Táto krajina sa po rokoch problematických situácií na kapitálových trhov, po krachu v roku 2002 a finančnému kolapsu vracia k ekonomickému a politickému normálu.

Kým návratnosť argentínskych akcií o rozsahu 258% predstavuje najlepší možný scenár, investičná banka uviedla, že najpravdepodobnejšia návratnosť sa pohybuje okolo 133%.

Analytici uviedli: “Veríme, že prehlbovanie kapitálového trhu v Argentíne, počas nasledujúcich piatich rokoch povedie k čistému financovaniu a priamym zahraničným investíciám o rozsahu približne 230 miliárd amerických dolárov (8% HDP ročne) a očakávame, že význam Argentíny v aktívach s pevným výnosom a jednotlivých investičných portfólií dosiahne rast.”

“Táto cesta práve začala a nie je príliš neskoro na kúpu Argentíny: Podľa nášho základného scenára, predpovedáme, že akciový index MSCI Argentina by mal v roku 2021 dosiahnuť úroveň okolo 5 700 bodov (+ 133% v USD; + 18% CAGR).”

(Compound annual growth rate/CAGR – zložená ročná miera rastu.)

Analytici uviedli, že v prípade rýchlej implementácií ekonomických reforiem by výnosy mohli dosiahnuť až 250%: “V optimistickom scenári, kde sa ekonomika rýchlo normalizuje a vláda je schopná realizovať rozsiahle štrukturálne reformy, ktoré by mohli dvíhať potenciál, reálneho rastu HDP o 4,0% ročne.”

Súvisiace: 77% investorov zarobilo a ženy opäť porazili mužov: 2016

Podľa Morgan Stanley: “V tomto kontexte by to bolo pre akcie nesmierne podporné a očakávame, že akciový index MSCI Argentina by mohol po 5 rokoch dosiahnuť takmer 8 800 bodov (+ 258% v USD; + 29% CAGR).”

Ak veci nejdú podľa plánu banky Morgan Stanley, investori by v priebehu tohto obdobia mohli prísť o maximálne 18%, kde toto riziko stojí za potenciál okolo odmien.

Tu je graf:
Morgan_Stanley_Argentinsky_akciovy_trh_moze_vzrast_az_o_258_percent_2

Argentínska zmena vedenia a návrat k celosvetovým kapitálovým trhoch bol prínosom pre financovanie, na základe čoho investiční manažéri vsádzajú na oživenie. Brevan Howard, ktorý spravuje aktíva o rozsahu okolo 18 miliárd dolárov, počas minulého roka dosiahol 18% návratnosť zo svojich investícií v Argentíne.

Firma ťažila potom, čo pre klientov v januári 2015 získala špeciálny účelový nástroj”, aby bolo možné využiť očakávané politické zmeny a následné vyriešenie sporov.”

Táto krajina si však naozaj musela prejesť cez dlhú cestu, než sa dostala späť k prijatiu, medzi svetových finančných hráčov.

Súvisiace: Bitcoin je najvýkonnejšia svetová mena rokov 2015 a 2016

Pätnásť rokov rokov po tom ako Argentína vyhlásila omeškania na viac ako $ 90 miliárd štátneho dlhu, sa počas apríla minulého roka vrátila na dlhopisové trhy. V rámci predaja dlhopisov táto krajina získala zhruba 15 miliárd dolárov, ale pritiahla objednávky v celkovej hodnote 65 miliárd dolárov.

Kým bývalá prezidentka Cristina Fernández de Kirchnerová mala v rokovaniach s držiteľmi dlhopisov “bojový tón”, nový prezident Mauricio Macri sa snaží o dokončenie rokovaní s veriteľmi a vydávanie nových dlhopisov je jeho politickou prioritou.

Vo februári roka 2016, Argentína s veriteľmi – ktorí držali dlhopisy o rozsahu 4,7 miliardy dolárov – dosiahla dohodu, čo vydláždilo cestu k novej emisií dlhopisov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, MarketWatch

Facebook komentár