Rusko je hlavnou ekonomikou sveta, kde je vidno najväčšiu nerovnosť, kde takmer dve tretiny bohatstva vlastnia jej milionári.

Správa z New World Wealth počas tohto týždňa uviedla, že 62 percent ruského bohatstva držia jej milionári (bohatstvo denominované v amerických dolároch) a 26 percent ich bohatstva je v držbe miliardárov. Medzinárodný menový fond očakáva, že ekonomika Ruska sa snaží dostať z recesie a v roku 2017 sa jej podarí rásť o 1 percento.

New World Wealth ďalej poznamenala: “Ak milionári kontrolujú cez 50 percent bohatstva danej krajiny, potom existuje veľmi malý priestor pre zmysluplnú strednú triedu.”

Japonsko ktoré je treťou najväčšou ekonomikou na svete dosahuje najmenší podiel spomedzi veľkých krajín sveta, ako jej milionári ovládajú iba 22 percent z celkového bohatstva.

Súvisiace: Obrázok pyramídy, ktorá ukazuje, prerozdelenie celosvetového bohatstva

Situácie v ISA je “prekvapivo vyrovnaná,” keďže zhruba jednu tretinu celkového bohatstva držia milionári.

New World Wealth uviedla: “Jedná sa o prekvapivo nízku úroveň, vzhľadom na všetky negatívne kritiky USA, pokiaľ ide o nerovnosť príjmov.”

Nerovnosť príjmov, spolu so stagnujúcou úrovňou reálnych platov, životných podmienok pracujúcich a strednej triedy je počas tohto obdobia v USA v centre pozornosti, keďže táto krajina v novembri má pred sebou prezidentské voľby.

New World Wealth radí USA na ôsme miesto, keďže priemerné bohatstvo na osobu je vo výške 151 000 dolárov.

Na vrchnej priečke tohto zoznamu bolo Monako, kde viac ako päť percent zo 40 000 obyvateľov má hodnotu majetku viac ako 10 miliónov dolárov. Bohatstvo na jedného obyvateľa v tejto krajine dosahuje necelých 1,6 milióna dolárov.

Súvisiace: Prečo sú všetci v Monaku tak extrémne bohatými?

Podiel bohatstva, ktoré držia milionári:

  • Rusko: 62%
  • India: 54%
  • Veľká Británia: 35%
  • USA: 32%
  • Austrália: 28%
  • Japonsko: 22%

Zdroj: New World Wealth, TheGuardian

Facebook komentár