Rusky_startup_planuje_umiestnit_obrovske_ziariace_reklamy_do_vesmiru

V minulosti sa objavili rôzne názory na technológie, ktoré by mohli byť najdôležitejšou záchranou pre planétu Zem, i keď u niektorých to môže byť pravda. Dokonca ešte predtým, ako sme prišli s celosvetovou snahou v boji proti globálnemu otepľovaniu a znečisteniu, avšak spomedzi technologických návrhov prichádza niekoľko bizarných návrhov v mene budovania lukratívneho podnikania.

Hovoríme o ruskom start-upe s názvom Start Rocket, ktorý je určený na vytvorenie žiarivých billboardov a reklám vrámci hviezdnej nočnej oblohy. Cieľom návrhu je zameranie sa na podniky, ktoré sa budú snažiť pomocou reklamy z vesmíru propagovať svoje produkty a služby a osloviť tak “potenciálne publikum 7 miliárd ľudí”.

Pre dosiahnutie tohto úspechu spoločnosť postaví drobné satelity v tvare kocky, čím sa na nočnej oblohe vo výške okolo 400-500 kilometrov (248-310 míľ) vytvoria programovateľné displeje. Každý satelit bude obsahovať jednu skladateľnú plachtu, ktorá odráža slnečné svetlo, čím vytvorí pixel s rozlohou 50 kilometrov štvorcových (19 štvorcových míľ). Výsledný orbitálny displej (ktorý ešte bude testovaný a financovaný) bude zostavený tak, aby zobrazoval korporátne logá vrámci šesťminútových intervaloch, tri až štyrikrát denne.

V komentári k nejasnej podnikateľskej myšlienke, vedúci projektu Vlad Sitnikov vo vyhlásení pre stránku Futurism uviedol: “Sme riadení značkami a udalosťami,” … “Budeme žiť vo vesmíre a ľudstvo začne prinášať svoju kultúru aj do vesmíru. Profesionálni a skúsení priekopníci to urobia lepším pre všetkých.” Avšak pod ich reklamné video, používatelia na sociálnych sieťach prišli aj s negatívnymi komentármi.

Zvážet sami:

Facebook komentár