Fintech Revolut.

Fintech Revolut.

Vo Veľkej Británii je nový super-jednorožec.

Londýnsky startup s digitálnym bankovníctvom – Revolut dnes prišiel s vyjadrením, kde oznámil že bol oceneným na 33 miliárd dolárov v novom kole fundraisingu, ktorý viedli spoločnosti ako SoftBank a Tiger Global Management.

Spoločnosť uviedla, že získaných 800 miliónov dolárov použije na vývoj nových produktov, rozšírenie svojich aktivít v USA a vstup na nové medzinárodné trhy vrátane Indie.

Spoločnosť Revolut bola uvedená na trh vo Veľkej Británii v roku 2015 a stala sa rýchlo obľúbenou u častých cestovateľov, ktorí pomocou tejto aplikácie prevádzajú meny a vyhýbajú sa nákladným poplatkom za bankomaty v zahraničí. Odvtedy sa rozšírila do oblastí správy majetku a investičných služieb.

Aktuálne kolo fundraisingu robí z firmy Revolut najcennejšiu spoločnosť v oblasti finančných technológií (fintech) vo Veľkej Británii. Hodnota spoločnosti Revolut tak dosahuje úroveň 33 miliárd dolárov a má vyššiu hodnotu ako jedna z retailových bánk veľkej štvorky v krajine – NatWest.

Zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Revolut – Nikolay Storonsky, vo vyhlásení uviedol: „Keď expandujeme na nové trhy, povzbudzuje nás nadšenie našich zákazníkov pre značku Revolut a tešíme sa, že túto investíciu využijeme na podporu našej misie.“

Investori v súčasnom prostredí do britských spoločností zaoberajúcich sa finančnými technológiami nalievajú finančné prostriedky. Akcie konkurenta firmy Revolut – Wise, odkedy boli 7. júla emitované v Londýne vzrástli o viac ako 20%.

Podľa nedávnej správy London & Partners and Dealroom sa Londýn môže pochváliť 29 “jednorožcami” z oblasti finančných technológií alebo startupmi v hodnote viac ako 1 miliarda dolárov. Londýn do firiem s označením “fintech” za prvých šesť mesiacov tohto roka od firiem rizikového kapitálu prilákal rekordných 5,3 miliárd dolárov, čím sa umiestnil na druhom mieste za San Francisco.

Súvisiace:
Británia je domovom 1/3 európskych jednorožcov v EÚ
EÚ navrhuje nové pravidlá na podporu startupov

Vďaka podpore americkej spoločnosti Tiger Global a fondu SoftBank Vision Fund, ktorý vedie známy technologický investor Masayoshi Son, je Revolut na čele ponúk Británií. Minulý rok bol v rámci kola fundraisingu tento startup ocenený len na 5,5 miliardy dolárov.

Storonsky ďalej uviedol: „Investície skupín SoftBank a Tiger Global sú potvrdením našej misie vytvoriť celosvetovú finančnú super-aplikáciu, ktorá zákazníkom umožní spravovať všetky ich finančné potreby prostredníctvom jedinej platformy.“

Spoločnosť Revolut získala bankovú licenciu od Európskej centrálnej banky v roku 2018 a o úplnú licenciu vo Veľkej Británii požiadala začiatkom tohto roka. Po celom svete má viac ako 16 miliónov zákazníkov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár