Veľká Británia je zvyčajne vnímaná, ako druhý domov pre svetovo bohatých a slávnych, ale už je vidno aj rastúci počet Rusov, ktorí majú záujem aj o netradičné destinácie v sektore nehnuteľnosti a to je pobrežie nazvané “Britské Palm Beach.”

Sandbanks/Dorset v Anglicku je malý polostrov posiaty pompéznymi pobrežnými nehnuteľnosťami – s cenami často okolo niekoľkých desiatok miliónov amerických dolárov. Je všeobecne považované za štvrté najdrahšie miesto na svete ku kúpe nehnuteľnosti, po niekoľko častí v New Yorku, Londýna a Tokia.

Až do teraz, kupujúci luxusného ubytovanie sa väčšinou obzerali po Londýne a jeho okolí, ale v tejto oblasti je už vidno rastúci záujem zo zámoria – a najmä Ruska, podľa Toma Doyla, riaditeľ spoločnosti Lloyds Property Services.

Ako výsledok, realitná kancelária pôsobiaca v Dorsete otvorila svoju pobočku aj v Moskve, a  v jednej zo svojich kancelárií vo Veľkej Británii si najala ruských zamestnancov, s cieľom vysporiadať s rastúcim počtom zákazníkov z Ruska.

“Zaznamenali sme veľký záujem z Ruska a očakávame, že tento záujem bude rásť,” … “Nie je žiadny dôvod, prečo Rusi – alebo niekto iný bohatý jednotlivec, by nechcel mať svoju trofej(nehnuteľnosť) tu v Sandbanks.”

Ruský multimilionár z oblasti petrochémie – Maxim Demin to dal jasne najavo. Podľa správ z médií po zakúpení 50. percent futbalového klubu Bournemouth v roku 2011 minul 5 miliónov britských libier (8 miliónov dolárov) za obytné sídlo v Sandbanks.

Jedna luxusná nehnuteľnosť z tejto oblasti

Luxusné nehnuteľnosti

Podľa miestneho realitného agenta Keitha Fensoma – Kde je jeden Rus, ostatní ho budú určite nasledovať. Fensom Pracuje pre spoločnosť Savills, ktorý má taktiež pobočku v Moskve.

Ďalej poznamenal: “Hovorí sa, že Rusi nakupujú spoločne,” … “Už sa tak stalo v Londýne, takže možno to bude pokračovať aj tu.”

Cudzinci sú priťahovaní do tejto oblasti pláží – “Bezpochyby najlepšej vo Veľkej Británii” – z dôvodu jej blízkosť do Londýna, a početne “luxusných” nehnuteľností pozdĺž pobrežia.

“Ľudia hovoria o životnom sne a ja Rusom hovorím: “Ten sen existuje – a je to tu.”

Rovnako ako otvorenie pobočky v Moskve, Lloyds taktiež tlačí svoj časopis venovaný nehnuteľnostiam v ruštine, a všetky nehnuteľnosti z tejto oblasti sú umiestnené aj na ruských webových stránkach.

Na veľkosti nezáleží

Nehnuteľnosť v Sandbanks je súčasnej dobe k dostaniu – o veľkosti 6. izieb s vlastným mólom a prístavom pre jachtu – vo výške 7,45 miliónov libier a ďalší dom pri pobreží s krytým bazénom možno dostať za 6,95 miliónov libier.

A v Sandbanks sa zdá, že na veľkosti nezáleží, keďže priemerná požadovaná cena za nehnuteľnosť s 1. spálňou je 1 miliónov libier – podľa stránky Zoopla.

Savills z Fensom povedal, že toto je nižšia cena nehnuteľností o ktoré sa zahraniční kupci zaujímajú najviac.

“Mali sme množstvo ruských kupcov, ktorí kupovali nehnuteľnosti okolo 1,5 milióna libier” … “Celkovo však, počet zahraničných kupcov je stále veľmi málo.”

Fensom očakávať, že táto situácia sa zmenila, keďže prestíž tohto kraja jednoznačne “rastie. “V posledných niekoľkých rokoch sa oblasť stala známejšia po celom svete,” … “Vskutku, je tento polostrov v súčasnosti celkom kultový.”

A to nielen u Rusov, ale Arabov a ďalších bohatých cudzincov a očakávam, že sme ešte len na začiatku ich záujmu.

“Veľa bohatých Rusov a Arabov si pred chvíľou kúpili nehnuteľnosti v Londýne. Takže zatiaľ sú tam, ale neskôr si budú chcieť nájsť aj iné sídla v tejto krajine.”

Zdroj: IBTimes

Facebook komentár