Na veľtrhu CES 2016, spoločnosti Samsung a MasterCard spoločne oznámili službu nákupu potravín s označením Groceries by Mastercard, ktorú môžete použiť na objednanie potravín priamo z Vašej inteligentnej chladničky – Samsung Family Hub.

Samsung to v tlačovej správe označila za “tzv aplikáciu nakupovania, ktorá je integrovanou do chladničky.”

Spôsob, akým to funguje znie celkom jednoducho. Vďaka používaniu tejto inteligentnej chladničky, môžete použiť aplikáciu spoločnosti MasterCard, kde vyplníte Váš nákupný zoznam a následne zadáte štvormiestny PIN kód, ktorým nákup schválite.

Súvisiace: Ako budú vyzerať naše kuchyne v roku 2025 – podľa spoločnosti IKEA

Táto služba podporuje nákupu potravín prostredníctvom on-line obchodu FreshDirect a ShopRite. Objednávky sú dodávané priamo z obchodu s potravinami, čo je rozdiel od modelu jednej spoločnosti zo Silicon Valley – Instacart. 

Spoločnosti pri predstavení potvrdili: “Nie, nemusíte používať iba MasterCard. Bude fungovať s akoukoľvek kartou. MasterCard vie teda spracovávať platby aj z iných kariet, čo je docela zujímavý fakt.

K dispozícii budú taktiež mobilné aplikácie, kde rodinní príslušníci môžu vytvoriť svoje vlastné nákupné zoznamy.

Ak si teda budete chcieť objednať potraviny cez chladničku, vďaka Samsung Family Hub sa tak bude dať už v máji roka 2016.

Zdroj snímky: Samsung.com 

Facebook komentár