Saudska_Arabia_Mame_noveho_investora_Richarda_Bransona_2017_top

Saudská Arábia tvrdí, že má nového investor, menom Richard Branson

Richard Branson má veľmi rád Saudskú Arábiu a chce aj do nej investovať.

Zakladateľ skupiny Virgin počas minulého týždňa si prehliadol atrakcie Saudskej Arábie, vrátane dedičstva Mada’in Saleh a časti pobrežia Červeného mora, ktoré sa stanú hlavnými turistickými destináciami.

Ministerstvo kultúry a informácií Saudskej Arábie poznamenalo, že Branson sa v jej projektoch stane investorom.

Súvisiace: Saudská Arábia chce byť najlepším dovolenkovým cieľom na pláži

Ministerstvo vo vyhlásení uviedlo: “Branson sa stal prvým medzinárodným investorom, ktorý sa zaviazal zapojiť do projektu Červeného mora a neďalekého [projektu Mada’in Saleh], ktoré sú ďalšími hlavnými miestami pre rozvoj domáceho a medzinárodného cestovného ruchu.”

Projekt Červeného mora sa skladá 100 kilometrov piesčitého pobrežia a lagúny s 50 ostrovmi. Vývoj bude zahŕňať strediská, hotely a ďalšie rezidenčné jednotky, ktoré cestujúcim umožnia ľahký prístup k potápaniu a horolezectvu.

Skupina Virgin na žiadosť o komentár k investícii okamžite neodpovedala.

Saudska_Arabia_Mame_noveho_investora_Richarda_Bransona_2017_1

Branson dokonca o svojej ceste napísal v online príspevku, opisujúc krajinu ako miesto “kde sa uskutočňuje veľká zmena”.

Miliardár poznamenal: “Mal som šancu vychutnať si fascinujúcu prehliadku Saudskej Arábie, ktorú dokonca veľmi málo jednotlivcov možnosť vidieť.”

Dodal: “Keď som uvidel tento projekt v Červenom mori zblízka, bol som prekvapený, ako je táto krajina absolútne nedotknutou,” … “Je to skutočne nedotknuté oceánske prostredie, pravdepodobne jedno z posledných morských zázrakov sveta a s ohľadom na správnu ochranu, by to tak mohlo ostať aj dlhé desaťročia.”

Branson povedal, že stránka Madain Saleh je dokonca “veľmi ohromujúcou” ako Jordánska Petra.

Cestovný ruch je súčasťou ekonomickej revízie, ktorá v Saudskej Arábii prebieha. Je vedená korunným princom Mohammedom bin Salmanom a táto krajina chce pomocou nej v nasledujúcom desaťročí znížiť svoju závislosť od ropy a svoju ekonomiku diverzifikovať.

Saudská Arábia už pristúpila k zníženiu rozsiahlych štátnych dotácie a zaviedla nové zdanenie. Tiež sa zaoberá veľkou sociálnou reformou, ktorá bola oznámenou počas minulého týždňa, kedy poznamenala, že pre rok 2018 zrušila zákaz šoférovania žien.

Súvisiace: Saudská Arábia plánuje železnicu medzi Červeným morom a Perzským zálivom

Branson vo svojom príspevku poznamenal: “V krajine, kde práva žien stále zaostáva za západom, jedná sa o obrovské oznámenie a veľmi vítané znamenie pokroku.”

Nakoniec dodal: “Z pozície cudzieho pozorovateľa sa veľká časť z toho môže javiť ako príliš slabá a príliš pomalá, ale chápem to o čo sa pokúša princ Muhammad a myslím si, že je nesmierne ťažké podporovať zmenu v oblasti celého trhu práce a zosúladiť rôzne sily, ako aj snažiť sa vytiahnuť túto obrovskú krajinu do veľmi odlišných smerov.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, ArabNews

Facebook komentár