SoftBank_investuje_200_milionov_do_fondu_Abu_Zabi_pre_eurepske_startupy

Spoločnosť SoftBank poskytla polovicu finančných prostriedkov na fond o objeme 400 miliónov dolárov, ktorý štátnej investičnej firme z Abú Zabí umožní investovať do európskych starupov (začínajúcich podnikov).

Fond spoločnosti Mubadala pomôže investovať do jednotlivých začínajúcich podnikov od 5 miliónov do 30 miliónov dolárov. S touto informáciou o dohode prišiel finančný úrad.

Mubadala v júni oznámila, že vytvorí fond o objeme 400 miliónov dolárov na investovanie do európskych technologických spoločností. V tom čase uviedla, že SoftBank sa na ňom bude zúčastňovať ako strategický investor, ale neuviedla, do akej miery prispeje.

Obidve organizácie už v minulosti prišli s prepojeniami a spoločnosť Mubadala v roku 2017 investovala 15 miliárd dolárov do investičného fondu skupiny SoftBank s označením Vision Fund. V tom čase generálny riaditeľ spoločnosti Mubadala – Khaldoon Khalifa Al Mubarak v tlačovej správe uviedol, že investícia pomôže stratégii firmy byť dlhodobým globálnym investorom.

Súvisiace: Obrovský investičný fond Saudskej Arábie smeruje do Londýna a do New Yorku

Fond Vision má za sebou rozsiahle investície. Začiatkom tohto mesiaca investoval 940 miliónov amerických dolárov do amerického technologického podniku Nuro a 390 miliónov amerických dolárov do britskej “fintech” spoločnosti OakNorth.

Nový európsky fond rizikového kapitálu bude údajne riadeným aj z novej kancelárie v Londýne, ktorá by podľa očakávaní mala byť otvorenou na jar. Mubadala už vlastní jeden americký fond rizikového kapitálu, so sídlom v San Franciscu.

Hovorca spoločnosti SoftBank nebol okamžite k dispozícii na pripomienkovanie, keď bol požiadaný o vyjadrenie. Mubadala túto správu odmietla komentovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheTelegraph

Facebook komentár