Microsoft_a_Softbank_pomahaju_Abu_Dhabi_s_centrom_pre_startupy

Abu Dhabi chce byť domovom ďalšej významnej technológie. Ak sa tam dostanete, vašimi partnermi môžu byť skupiny ako Microsoft a Softbank.

Mubadala Ventures, technologická divízia jedného zo suverénnych fondov Abu Dhabi, v nedeľu spustila tzv. technologický inkubátor v hodnote 142 miliónov dolárov, nazvaný Hub71, spoločne s fondom o objeme 145 miliónov dolárov určeným na investície do začínajúcich podnikov (startupov).

Elham Alqasim, výkonný riaditeľ investičného úradu v Abu Dhabi poznamenal: “Jedná sa o prvé miesto so všetkými kľúčové zložkami, ktoré tieto začínajúce podniky musia využiť, aby sa dostali čo najvyššie.” Alqasim poznamenal, že spoločnosti budú mať aj finančné stimuly a kľúčovú vládnu a regulačnú podporu.

Softbank a Microsoft nevykonali žiadne finančné záväzky voči Hub71, ale budú mať miestnych zamestnancov podporujúcich hub a jeho startupy.

Microsoft Gulf v nedeľu v statuse na sociálnej sieti Twitter uviedla: „Spoločnosť Microsoft je hrdá na to, že môže oznámiť svoju spoluprácu … aby pomohla startupom a podnikateľom rozvíjať, rozširovať a budovať transformáciu ich nápadov. Technologický gigant zároveň ponúkne startupom v Hub71 svoje služby ako aj podporu podmienok zo strany výhodných úrokových sadzieb pri úveroch.”

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Softbank – Masayoshi Son toto oznámenie nahral ako video správu.

Son vo vyhlásení poznamenal: „Ide o priekopnícky projekt, v rámci ktorého budú technologické spoločnosti, startupy, akademici a investori spolupracovať pri vytváraní niečoho skutočne vzrušujúceho čo bude slúžiť technologickému sektoru v celom regióne i mimo neho.“

Son úzko spolupracuje s vládou Abu Dhabi, ktorá do spoločného fondu (Vision Fund) prispela 15 miliardami dolárov.

Hub71 začne prijímať žiadosti v apríli a očakáva, že v najbližších rokoch bude zázemím pre minimálne 100 startupov. Bude v blízkosti konkurenčného Dubaja, ktorá už má niekoľko etablovaných centier a snaží sa byť regionálnym lídrom.

Súvisiace:
SoftBank investuje $200 miliónov do fondu Abú Zabí pre európske startupy
SoftBank vyhľadáva sľubné startupy po celom svete

Z Abu Dhabi ešte zatiaľ nevzišiel žiadny pozoruhodný start-up. Vysoké náklady na uvedenie do prevádzky, ako sú licencie, zamestnanecké víza a povinný prenájom kancelárskych priestorov, často podnikateľov odrádzajú. Dokonca v tomto regióne chýba včasné financovanie, ktoré by vedelo prilákať veľkých investorov.

V boji proti niektorým výzvam, Abu Dhabi v súčasnosti ponúka dvojročnú štartovaciu licenciu za 700 dolárov. To zahŕňa víza až pre 4 zamestnancov, bez potreby kancelárskych priestorov. Hub71 bude technologických spoločnostiam v počiatočnom štádiu ponúkať bezplatné bývanie, kancelárske priestory a zdravotnú starostlivosť a 50% dotačné balíky pre etablovanejšie podniky.

Alqasim poznamenal: “Chceme sa uistiť, že ide o otázky, ktorý nie sú v prvých dňoch žiadnym problémom pre technologické startupy … chceme sa uistiť, že v prvých rokoch nebudú čeliť žiadnym prekážkam.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: GulfNews, Yahoo

Facebook komentár