SpaceX_vypusti_satelity_pre_svoj_internetovy_projekt_2018

SpaceX, ktorá je spoločnosťou Elona Musk chce dodávať svetu vysokorýchlostný internet pomocou tisícov malých satelitov a počas tohto týždeň sa tento plán približuje k realite.

Spoločnosť má naplánované vypustenie rakety z leteckej základne Vandenberg, nachádzajúcej sa v Kalifornii na stredu, 6:17 a.m. miestneho času. Na palube budú dva experimentálne satelity, ktoré majú preskúšať technológiu, ktorú SpaceX plánuje využiť pre svoju internetovú službu.

SpaceX má súhlas od Federálnej komisie pre komunikáciu (FCC) na vysielanie skúšobných satelitov. Dokonca v priebehu minulého týždňa, predseda predstavenstva FCC – Ajit Pai poskytol zelenú internetovým ambíciám spoločnosti SpaceX, keďže navrhol schválenie širšieho internetového plánu firmy SpaceX.

Plánom spoločnosti SpaceX je “dodávať širokopásmové služby priamo ľuďom, nachádzajúcim sa kdekoľvek v Spojených štátoch alebo po celom svete” rýchlosťou podobnou niektorým z najrýchlejších pozemných internetových pripojení.

Miliardám ľudí po celom svete stále chýba prístup na internet, takže firmy dúfajú, že nájdu lepší spôsob, ako vysielať internet z vyšších výšok.

Zahŕňajú start-up OneWeb, ktorý má podporu od skupiny Richarda Branson – Virgin Group, ako aj firiem Coca-Cola a Qualcomm. Tento startup pracuje na uvedení do prevádzky, keďže už získal schválenie od agentúry FCC na vyslanie satelitov na obežnú dráhu, avšak sa tak ešte neudialo.

Predseda FCC – Pai, ktorý bol vymenovaný prezidentom Trumpom, počas minulého týždňa poznamenal, že ak budú schválené aktivity firmy SpaceX pre svoj satelitný projekt, stane sa prvou americkou spoločnosťou, ktorý vyšle svoje satelity v rámci závodov internetového priestoru.

Niektoré z interných finančných dokumentov spoločnosti SpaceX získaných v minulom roku, denníkom Wall Street Journal ukázali, že firma má pre pre túto satelitnú sieť vysoké očakávania.

Journal uviedol: “Plánované družice pre internet, od firmy SpaceX by mali do roku 2025 mať viac ako 40 miliónov predplatiteľov a mali by získavať príjmy o hodnote viac ako 30 miliárd dolárov.”

V stredu, vesmírne testovacie satelity spoločnosti SpaceX na palube rakety nebudú jediné.

Primárnou misou je vynesenie satelitu španielske vlády, nazvaného PAZ.

Podľa európskej skupiny Airbus, ktorá bola hlavným dodávateľom pre PAZ, satelit bude slúžiť “mnohým rôznym aplikáciám”, vrátane obrany a bezpečnosti.

Súvisiace:
Tesla a SpaceX už dávno začali so zlučovaním
Elon Musk: “Nová raketa SpaceX Falcon Heavy niči konkurenciu”

Na obežnej dráhe by mal zostať zhruba päť a pol roka a okolo Zeme sa každým dňom otočí až 15 krát. Bude schopný zachytiť obrazy našej domácej planéty, počas dňa alebo noci a to bez ohľadu na počasie (pomocou radarovej technológie).

Začiatkom tohto mesiaca zaujala pozornosť verejnosti práve spoločnosť SpaceX, spustením svojej obrovskej novej rakety. Falcon Heavy sa stala najväčšou raketou sveta určenou na operácie.

V priebehu tohto roka existujú plány na lety a užitočné zaťaženie leteckých síl USA, na palube Falcon Heavy. Ale na stredajší let sa využuje raketa Falcon 9, ktorú spoločnosť SpaceX predstavila v roku 2010.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár