Spolocnost_Amazon_uz_ma_viac_ako_500000_zamestnancov_2017

Kto sa v súčasnosti stal naozaj veľkým zamestnávateľom? Amazon v súčasnosti zamestnáva viac ako pol milióna pracovníkov.

Spoločnosť Amazon na konci tohto týždňa odhalila, že v treťom štvrťroku dosiahla až 541 900 zamestnancov, čo je o niečo viac ako 300 000 z toho istého obdobia v minulom roku.

Amazon tak za jeden rok do svojho počtu zamestnancov pridala takmer štvrť milióna pracovníkov.

Časť tohto rastu pravdepodobne pochádza z dohody o kúpe maloobchodnej spoločnosti Whole Foods za 13,7 miliardy dolárov, počas štvrťroka. V čase, keď bola dohoda oznámená, spoločnosť Whole Foods mala približne 87 000 zamestnancov.

Spoločnosť Amazon však na začiatku tohto roka uviedla, že v USA vytvorí 100 000 pracovných miest, keďže zamestnáva jednotlivcov v svojich logistických strediskách a potrebuje aj viac zástupcov okolo služieb zákazníkom.

Súvisiace: Amazon si požičiava peniaze lacnejšie ako Rusko, Mexiko a Čína

Amazon v súčasnosti zvažuje nové možnosti okolo možného umiestnenia svojho druhého sídla, kde svoje miesta nájdu niektorí z týchto zamestnancov. Získal ponuky od 238 miest a regiónov po celej Severnej Amerike.

Amazon zostáva tesne za spoločnosťou Walmart, ktorý má po celom svete 2,3 milióna zamestnancov. Avšak ohromujúci rast počtu zamestnancov Amazonu zdôrazňuje ambície okolo maloobchodu, obchodov s potravinami, zábavy a ďalších.

Spolocnost_Amazon_uz_ma_viac_ako_500000_zamestnancov_2017_1

Spoločnosť Amazon agresívne investovala do originálneho video-obsahu, hardvéru a naplnenia centier v USA, ako aj v zahraničí. Napriek tejto investícii a náboru Amazon okolo ziskov značne prevýšil odhady Wall Streetu.

Súvisiace: Jeff Bezos pokrstil najväčšiu veternú farmu spoločnosti Amazon

Zisk spoločnosti elektronického obchodu v treťom štvrťroku vzrástol na 256 miliónov dolárov, z 252 miliónov dolárov za rovnaké obdobie minulého roka. To je desiaty priamy štvrťrok, kedy bola spoločnosť Amazon zisková.

Jej akcie sa po skončení riadneho obchodovania navýšili o 8%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár