Opatrenia spoločnosti Amazon.

Opatrenia spoločnosti Amazon.

Niektorí zamestnanci firmy Amazon sa po vydaní najnovších pokynov spoločnosti nemusia do svojich kancelárií vracať ďalších päť mesiacov.

Ako uvádza správa denníka The Seattle Times, aktualizované usmernenie k návratu do práce do 2. októbra je zamerané hlavne na zamestnancov spoločnosti Amazon, ale konkrétne uvádza, že sa týka všetkých „zamestnancov, ktorí pracujú v aktivitách, ktoré je možné efektívne vykonávať z domu“. Hovorca spoločnosti tiež potvrdil, že „usilovne pracujeme a investujeme značné prostriedky, aby sme zaistili bezpečnosť tých, ktorí sa rozhodnú prísť do kancelárie, za účasti pokynov na obmedzenia fyzického kontaktu, rozsiahlej hygieny, kontrol merania teploty a dostupnosti čelných krytov a dezinfekčných prostriedkov na ruky.“

Obmedzenie počtu zamestnancov, ktorí sa vracajú do kancelárie, je z dôvodu výhod služieb Amazonu v rámci šírenia infekcie oveľa jednoduchšie. Amazon tiež prevádzkuje AWS, ktorá je jednou z najväčších infraštruktúr cloud computingu na svete, takže ak nedokáže efektívne riadiť pracovnú silu z domácností, niečo nie je v poriadku.

Súvisiace: Zillow umožní zvyšku roka pracovať z domu viac ako 5 000 zamestnancov

Najväčšími porazenými v rozhodnutí spoločnosti Amazon, ohľadom predĺženia práce z domu na tak dlho budú malé podniky, ktoré sa počas práce starali o potreby týchto zamestnancov. Napríklad reštaurácie a obchody, nachádzajú v okolí rodného mesta spoločnosti Amzon – Seattle, kde má viac ako 45 000 zamestnancov.

Nové usmernenie vychádza zo správy, v rámci ktorej Amazon vynakladá výdavky vo výške 4 miliárd dolárov na ochranu pracovníkov pred COVID-19 a zároveň zabezpečuje, aby balíky aj naďalej smerovali k zákazníkom. Kombinácia oveľa vyššieho dopytu po online nakupovaní, nedostatku dodávok a robotov v skladoch, ktorí sa nemajú ako nakaziť vírusom, prinútila spoločnosť Amazon reagovať veľkou investíciou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár