Amazon_chcel_najat_30000_zamestnancov_Prihlasilo_sa_viac_ako_200000_zaujemcov

V týždni po tom, čo Amazon oznámil plány na obsadenie 30 000 pracovných miest v USA, spoločnosť získala viac ako 208 000 žiadostí. To je viac ako 18 odovzdaných žiadostí za minútu.

A životopisy neustále prichádzajú.

Beth Galetti, vedúca viceprezidentka pre oblasť HR v spoločnosti Amazon poznamenala: „Ľudia v celej krajine chápu hodnotu pracovných miest firmy Amazon, s minimálnou mzdou 15 dolárov na hodinu, plnými výhodami od prvého dňa a možnosťami zvyšovania kvalifikácie.“

Tisíce uchádzačov o zamestnanie sa v utorok v šiestich mestách zúčastnili udalostí Amazon Career Day. V meste Arlingtone v štáte Virgínia, kde sa nachádza druhé sídlo spoločnosti, sa objavilo viac ako 5 000 ľudí. Spoločnosť uviedla, že v jej pobočkách v Bostone, Chicagu, Dallase, Nashville a Seattle sa taktiež objavili davy uchádzačov. Spoločnosť uviedla, že v týchto mestách očakáva výrazný nárast zamestnanosti.

Zamestnávatelia spoločností zorganizovali viac ako 4 500 stretnutí s účastníkmi pohovorov a preskúmali približne 7 000 životopisov. Účastníci sa mohli porozprávať so súčasnými zamestnancami Amazonu, aby sa dozvedeli viac o spoločnosti, zistili ako predávať svoje vlastné produkty na Amazone a ako začať podnikať v oblasti doručovania balíkov.

Nové pozície sa pohybujú v úrovni zručností a skúseností, od základnej úrovne v strediskách zameraných na plnenie úloh spoločnosti až po programátorov okolo vývoja softvéru. Všetky pracovné miesta sú trvalé a väčšina z nich dosahuje pracovný pomer na plný úväzok. Všetkým bude zaplatených najmenej 15 dolárov za hodinu plus dávky, ktoré zahŕňajú zdravotnú starostlivosť, platby na dôchodok a až 20 týždňov platenej rodičovskej dovolenky.

Spoločnosti, ktoré chcú zamestnávať ľudí, čelia náročnému prostrediu na trhu práce. Podľa úradu práce USA v súčasnosti existuje 7,2 milióna pracovných miest a 6 miliónov nezamestnaných Američanov.

Výsledkom je, že Amazon – rovnako ako mnoho veľkých spoločností – bojuje o zamestnancov ale aj o udržanie zamestnancov. V júli spoločnosť oznámila, že investuje 700 miliónov dolárov do vzdelávacej iniciatívy s názvom „Upskilling 2025“, ktorá podľa jej zamestnancov poskytne nové zručnosti pre pracovné miesta o ktoré je dopyt a zároveň, kde je aj vyšší plat.

Amazon životopisy stále prijíma.

Hovorca spoločnosti Amazon – Adam Sedo, uviedol: „Tento počet týždenných žiadostí je najvyšší, aký sme kedy za posledný rok, a možno najvyšší, aký sme kedy videli v histórií,“ … „Nikdy predtým sme takémuto dopytu nečelili.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár