Akcie_spolocnosti_Amazon_dosiahli_svoj_najlepsi_den_od_januara

Akcie spoločnosti Amazon získali vo štvrtok viac ako 4% po tom, čo spoločnosť zverejnila informácie o rekordných sviatočných nákupoch.

Bol to najlepší deň pre akcie spoločnosti Amazon od 30. januára, čo nasledovalo po pozitívnom výsledku predajov v mesiaci december.

Elektronický gigant z oblasti predaja vo štvrtok ráno vydal vyhlásenie, ktoré prišlo s mnohými tvrdeniami o úspechoch, ale najpôsobivejšie sa týkalo jej logistických snáh.

Spoločnosť poznamenala: “Jednalo sa o čísla sviatočnej sezóny, s počtom položiek, ktoré boli dodané s programami s označením Prime Free One-Day a Prime Free Same-Day Delivery, sa takmer štvornásobne zvýšil v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, vďaka čomu sa jedná o “najrýchlejšie” vianočené odbobie spoločnosti Amazon.” Uviedla tiež, že v porovnaní s minulým rokom o 60 percent viac prepravili tovar na miesta pre vyzdvihnutia spoločnosti Amazon, kedy tak neboli uprednostnené dodania do svojich domovov alebo firiem.

Logistické zlepšenia, ktoré musel Amazon vykonať, aby dosiahol tieto dodacie čísla, sú pôsobivé a pravdepodobne vydláždia cestu pre rast akcií, pretože to spoločnosť nastavuje na dlhodobý úspech v období vianočných predajov. Amazon vyvíja úsilie pre rozvoj svojej vlastnej dodávacej siete, najmä potom, čo spoločnosť začala ponúkať jednodňové doručovanie položiek pre členov služby Prime. Spoločnosť v tomto roku do rozšírenia programu investovala najmenej 800 miliónov dolárov.

Spoločnosť tiež tvrdila, že sa viac ľudí prihlásilo na vyskúšanie služby predplatného Amazon Prime, čo predstavovalo rekordné výsledky.

Súvisiace:
Amazon rozširuje svoju politiku bezplatného vrátenia tovaru
Amazon chcel najať 30 000 zamestnancov. Prihlásilo sa viac ako 200 000 záujemcov

Dnešné zisky navýšili akcie spoločnosti Amazon o 37% od svojho 52-týždňového minima, na hodnote 1 363,01 dolárov za akciu. Po dnešnom zisku má spoločnosť hodnotu na úrovni 926,5 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Amazon začiatkom mesiaca spolu so zvyškom trhu poklesli, pretože obchodné napätie viedlo investorov k odpredaju a vyberaniu zisku za daný rok. Akcie spoločnosti Amazon sa snažili zotaviť, po vplyve zimnývh búrok a vysokom dopyte v období vianočnej sezóny zhoršili jej schopnosť doručovať balíky včas.

Krátko po tom, čo sa objavili správy o týchto oneskoreniach, Amazon informoval predajcov, ktorí používajú jej platformu, že už počas vianočného obdobia nedovolí využívať sieť pozemných doručení spoločnosti FedEx a zo zlého výkonu dodávok obviňoval posun. Namiesto toho by predajcovia museli používať vlastnú sieť Amazonu alebo jedného z ďalších dodacích partnerov spoločnosti

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár