Microsoft na konci tohto týždňa, pri príležitosti konania “Microsoft Build 2015 Developer Conference”  predstavil webové stránky How-Old.net, ktoré by mali odhadnúť, koľko máte rokov. Je to naozaj srandou.

Týmto chce poukázať na cestu spoločnosti Microsoft, ako predviesť to, to čo funguje v zákulisí, spolu s inteligentnejšími aplikáciámi, ktoré sa môžu používať na rozpoznávanie tvárí a obrovského množstvo dát vo forme inteligentných odhadov. Tvrdí, že aplikácia sa v priebehu času, z každých dát učí a tým sa neustale zlepšuje a stáva sa presnejšou, čím viac ľudí ju používa.

Môžete si prečítať ich odvážny popis na blogu spoločnosti Microsoft.

Súvisiace: Prečo Apple kúpil súkromné lesy o rozlohe 36 000 akrov

How-Old.net nie je veľmi presný, ale vie sa tráfať docela blízko a je to čím ďalej tým lepší. Myslí si, že mám 23 rokov, čo je o niekoľko rokov rozdiel, v porovnaní s mojim skutočným vekom okolo 130 (alebo bez srandy, naozaj mi je 28).

Použitie How-Old.net je naozaj jednoduché. Môžete si nahrať svoju vlastnú fotografiu, alebo si vybrať akýkoľvek obrázok z prehliadača Bing. Tu je to, čo si myslí hercovi “Rýchlo a Zbesilo 7” – Vin Diesel, ktorého skutočný vek 47 rokov:

A o herečke z filmu “Hry o život”, menom Jennifer Lawrence, ktorej skutočný vek je 24 rokov:

Je to zvláštne, ale ukazuje to, ako spoločnosť Microsoft premýšľa nad dátami ohľadom rozpoznávania tvárí a všetkych druhov ďalších futuristických technológií. Je to tak trochu o budúcnosti.

Môžete si si to aj sami vyskúšať, po KLIKNUTÍ SEM.

Facebook komentár