Spolocnost_Microsoft_uzatvara_vsetky_svoje_obchody

Predaj spoločnosti Microsoft sa dostáva z maloobchodného predaja v rámci kamenných predajní.

Spoločnosť oznámila, že v piatok zatvorí všetkých 83 fyzických obchodov a vo väčšej miere tak prejde do online prostredia.

Zachová svoje predajne v Londýne; New Yorku; Sydney, Austrálii a Redmonde (v štáte Washingtone), ktoré budú podľa vyjadrení spoločnosti opäť predstavené ako „zážitkové centrá“.

Predstavia technológie spoločnosti Microsoft, ako napríklad Surface PC, Xbox, „Minecraft“, Windows a Office, ale nemusí prichádzať k fyzickému predaju.

Technologický gigant otvoril množstvo obchodov v rámci vysoko naštevovaných miest, ako je napríklad Piata avanue na Manhattane. Avšak počas pandémie zostalo mnoho jeho obchodov uzavretých a Microsoft sa túto loď chystá opustiť.

Samozrejme Microsoft je jedným z priekopníkov moderného softvéru a bude aj naďalej predávať svoje produkty cez online: technologický gigant odhaduje, že prostredníctvom svojich internetových obchodov na serveroch Microsoft.com a Xbox a Windows bude každý mesiac oslovovať dohromady 1,2 miliardy ľudí.

Viceprezident spoločnosti Microsoft David Porter uviedol: „Náš online predaj vzrástol, keďže sa naše produktové portfólio do veľkej miery vyvíjalo na digitálne ponuky a náš talentovaný tím preukázal úspech pri obsluhe zákazníkov aj mimo kamenných predajní“.

Spoločnosť Microsoft uviedla, že zatvorenie obchodov bude stáť firmu pred zdanením okolo 450 miliónov dolárov.

Analytici spoločnosti Wedbush: „V tomto okamihu sa jedná o náročné, ale inteligentné strategické rozhodnutie pod taktovkou generálneho riaditeľa spoločnosti – Nadellu a jeho tímu,“ … „Fyzické obchody priniesli spoločnosti Microsoft zanedbateľný maloobchodný príjem a nakoniec sa v posledných rokoch všetko čoraz viac priblížili k digitálnym kanálom.“

Spoločnosť Wedbush uviedla, že ponechala svoje pozitívne investičné hodnotenie pre spoločnosť Microsoft.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár