Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa

Desiatky firiem sa dostalo do popredia politického boja medzi zástancami a kritikmi prezidenta Donalda Trumpa, prostredníctvom série konkurenčných bojkotov.

Trumpovi kritici nútili zákazníkov, aby nekupovali produkty u predajcov, ktorí predávali rodinnú značku Trump, vrátane línií oblečenia a doplnkov pre ženy od Ivanky Trumpovovej.

Hnutie proti Trumpovi, formou bojkotu začala Shannon Coulter a na sociálnych médiách je známé pod označený s hashtagom #GrabYourWallet .

Alternatívny podporovatelia okolo značky Trump tak ukončili objednávky a spoločnosti sa tak museli skloniť pred tlakom a prestať s predajom produktov “Trump”.

Tu je zoznam spoločností, ktorých podnikateľské aktivity sa prelínali s rodinou Donalda Trumpa.

Uber

Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa_uber

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Uber Travis Kalanick, z ekonomického poradného výboru prezidenta Trumpa odstúpil vo štvrtok.

Kalanick toto rozhodnutie vykonal na základe výziev okolo medzinárodného bojkotu proti jeho spoločnosti, potom čo bol obvinený z pokusu o zarobenie počas protestov, okolo Trumpovho zákazu migrantov, medzi taxikármi.

V memorande pre zamestnancov Kalanick povedal, že prezidentovi zavolal a dať mu najavo, že chce odstúpiť.

Kalanick poznamenal: “Vstup do Výboru nepredstavuje podporu prezidenta alebo jeho agendy, ale bohužiaľ si to ľudia nesprávne vyložili.”

Súvisiace: Tim Cook: “Apple nemôže existovať bez prisťahovalcov”

Nordstrom

Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa_Nordstrom

Nordstrom vo štvrtok uviedol, že z dôvodu klesajúcich tržieb sa rozhodol zastaviť predaje značky nesúce meno “Ivanka Trumpovej.”

Zástupca spoločnosti Nordstrom poznamenal: “Každým rokom sa snažíme obmieňať 10% (značiek) a vykonať tak osvieženie nášho sortimentu,” … “V tomto prípade, na základe výkonnosti značky sme sa rozhodli pre túto zmenu.”

Firma Nordstrom sa stal jednou z hlavných cieľov bojkotu voči značke Trump. Táto maloobchodná spoločnosť v októbri dostala otvorený list. V liste boli mená firiem okolo značky Ivanky Trumpovej a od Nordstrom požadovali aby zastavili predaj tejto značky.

Macy’s

Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa_macys

Macy’s prestala predávať kolekciu pánskeho oblečenia prezidenta Trump, čo zahŕňalo obleky, kravaty a doplnky. Stalo sa tak v roku 2015 po tom, čo novozvolený prezident označil mexických prisťahovalcov za “násilníkov.”

Potom ako Donald Trump získal post prezidenta, CEO firmy Macy’s – Terry Lundgren povedal, že spoločnosť bude aj naďalej stáť za svojím rozhodnutím.

Lundgren ďalej poznamenal: “Urobili sme naše rozhodnutie rok a pol dozadu a stále si za našim rozhodnutím stojíme.”

Macy’s prestala predávať značku Trump v júli roka 2015 po tom čo vtedajší kandidát uviedol, že ľudia ktorí prichádza do Spojených štátov z Mexika, “prinášajú drogy, zločin, sú násilníkmi a predpokladám, že iba niektorí sú dobrými občanmi.”

Macy’s v tej dobe vydala nasledujúce vyhlásenie, kde vysvetlila svoje rozhodnutie: “Vítame všetkých zákazníkov a rešpekt k dôstojnosti všetkých ľudí je základným kameňom našej kultúry. Sme sklamaní a zúfalí z nedávnych vyjadrení okolo prisťahovalcov z Mexika ….. s ohľadom na vyhlásenie Donalda Trumpa, sme sa rozhodli ukončiť náš obchodný vzťah.”

Avšak, Macy’s stále predáva oblečenie a doplnky pre ženy pod značkou Ivanky Trumpovej.

Shoes.com

Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa_shoes

Kanadský on-line predajca obuvi – Shoes.com v novembri zrušil predaj kolekcie Ivanky Trumpovej.

Firma svoje rozhodnutie oznámila na sociálnej sieti Twitteri, kde tak urobila v reakcii na výzvy okolo bojkotu značky.

Firma v tweetu, ktorý bol neskôr odstránený, uviedla: “Chápeme a vaše hlasy boli vypočuté,” … “Zrušili sme ponuku týchto produkty z nášho webu.”

Shoes.com dokonca uviedla, že tieto topánky sa dobre nepredávali.

Súvisiace: Dlhy Trumpa drží viac ako 150 firiem z Wall Street

Neiman Marcus

Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa_neiman_marcus

Zdalo sa Neiman Marcus má úzke väzby módnou značkou Ivanky Trumpovovej.

V produktovej rade bolo na internetovej stránke obchodníka k dispozícií pätnásť šperkov pod označením Ivanka Trumpová, avšak od stredy začali miznúť.

V piatok ráno už neponúkali ani jeden produkt.

Firma Neiman Marcus zatiaľ neodpovedala na niekoľko žiadostí o komentár, aby to vysvetlili.

Wayfair

Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa_waifar

Wayfair, ktorá predáva nábytok a domáce dekorácie, už v novembri prestala predávať domáce výrobky okolo prezidenta a značku Donald Trump už neponúka.

Od novembra za spoločnosť zatiaľ neponúkla vysvetliť, prečo ju odstránila. Wayfair neodpovedala ani na naše pripomienky.

Súvisiace: Donald Trump je oficiálne najbohatším americkým prezidentom v histórii

Bellacor

Spolocnosti_ktore_museli_zrušit_spolupracu_so_znackou_rodiny_Donalda_Trumpa_bellacor

Firma predávajúca doplnky pre domácnosti – Bellacor v mesiaci november taktiež prestala predávať produkty pod značkou Trump.

Kampaň #GrabYourWallet bola na túto spoločnosť zameraná počas jesene minulého roka. V polovici novembra zákazníkom v e-maily uviedla, že zo svojho inventára vyradila produkty značky Trump.

Výrobky značky Trump už nie sú k dispozícii ani na internetovej stránke spoločnosti.

Bellacor neodpovedal na žiadosti o komentár, prečo boli tieto produkty odstránené.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYtimes, Yahoo

Facebook komentár