Vlastníctvo automobilov vymiera.

Celkový počet 19-ročných, ktorí majú vodičské preukazy od roku 1983 poklesol o 69% (podľa správy od University of Michigan). Podobný pokles bol taktiež zaznamenaný u iných vekových skupín.

Je to trend, ktorý vedú predstavitelia priemyslu, ako prezident spoločnosti Lyft – John Zimmer konštatoval, že počet osobných automobilov v nasledujúcich 10 rokoch sa viacmenej vytratí.

Tento trend sa snaží uchopiť v Holandsku založený startup, keďže chce uviesť do prevádzky nové služby zdieľania elektrických vozidiel. Tu sú podrobnosti:

Súvisiace: Konkurenti Tesla v elektrickom automobilovom priemysle

V Holandsku založený startup Amber Mobilita chce produkovať elektrické vozidlá, ktoré môžu byť zdieľané v rámci predplatného.


Amber Mobility v súčasnosti už pracuje na prototype vozidle s označením Amber One. Plne ho predstaví v roku 2017, ale jeho produkcia začne v roku 2018. Zmestia sa doň pohodlne až štyri dospelé osoby.


Elektrický automobil by mal mať rozsah približne 400 kilometrov. Amber Mobilita taktiež poznamenal, že dosiahne maximálnu rýchlosť 150 km/h a môže sa pochváliť časom zrýchlenia z 0-97 km/h za 7 sekúnd.

Ak porovnáme Amber One, jej automobil bude na rovnakej úrovni ako Chevy Bolt, ktoré príde s autonómnymi funkciami.

Podľa vyjadrení firmy Amber Mobilita si však automobil nebudete môcť kúpiť. Amber One bude súčasťou zdieľanej predplatnej služby, ktorú si môžete na týždeň predplatiť za 37 dolárov. Vzhľadom k tomu, že cena za jeden rok je 1924 dolárov, nejedná sa o negatívnu ponuku.


Amber Mobilita má taktiež záujem o produkciu autonómnych funkcií vozidla. Start-up tvrdí, že toto vozidlo bude postavené na modulárnej konštrukcii, ktorá bude rozšíriteľná po celú dobu jeho životnosti.

Súvisiace: Nový startup Faraday Future chce konkurovať firme Tesla už do roku 2017

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge, BusinessWeek

Facebook komentár