Fakty_o_miliardovych_startupoch_sveta_2017

Nová štúdia porovnáva to, čo tieto spoločnosti “jednorožcov” majú spoločné.

Ako si vybudovať firmu, ktorá prináša viac ako miliardu dolárov?

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu prispieť k vytvoreniu “jednorožcov.” Pracovitý tím, podpora investorov a mentorov, identifikácia nevyužitej oblasti na trhu a horlivé pochopenie toho, čo chce základňa zákazníkov, môže prispieť k budúcemu úspechu, na tak vysokú úroveň.

(Jednorožce, alebo unicorn sú startupy ktoré sa dostali cez úroveň 1 miliardy dolárov)

Spoločnosť, ktorá ponúka účtovnícky softvér pre malé a stredné podniky – Sage vydala štúdiu skúmajúcu spoločné črty tých, ktorí sa už dostali do tohto dôležitej úrovne.

Prečítajte si o niektorých z najzaujímavejších zistení výskumu.

1. Deväťdesiat štyri percent zakladateľov jednorožcov sú muži. Šesť percent tvoria ženy.

2. Stanford, Harvard a University of California sú prvé tri univerzity s najvyšším počtom zakladateľov.

3. Kalifornia je sídlom najväčšieho počtu miliardových startupov. New York je na druhom mieste a na treťom sa nachádza Peking.

4. V Európe, je mesto Londýn ktorá má najväčší počet miliardových spoločností. Berlín je číslo dva a tretím je Štokholm.

5. Šesťdesiat sedem percent spoločností bolo vytvorených viacerými spoluzakladateľmi.

6. Tridsať sedem percent týchto firiem vytvoril jeden zakladateľ.

7. Šesťdesiat percent zakladateľov dosiahlo miliardovú úroveň s prvým podnikom. Pre dvadsaťtri percent zakladateľov sa im to podarilo až na druhý pokus.

8. Firmy, ktoré začali jednotlivci dosahujú v priemere ocenenie na úrovni 5,88 miliárd dolárov, v porovnaní s 4,29 miliárd dolárov, kde ich bolo viac.

9. Medzi vrchné tri odvetvia s najvyšším počtom jednorožcov patrí oblasť spotrebiteľského internetu, softvéru a elektronických platieb.

10. Odvetvia s najvyšším ocenením sú mierne odlišné. Spotrebiteľské pripojenie k internetu je stále na vrchole. Tieto spoločnosti majú spolu hodnotu takmer 319 miliárd dolárov. Ale finančné služby sú na druhom mieste, v celkovej hodnote viac ako 132 miliárd dolárov. Elektronickému obchodu patrí číslo tri. Tieto jednorožce majú spoločnú hodnotu takmer 125 miliárd dolárov.

Súvisiace: Klub nad $10 miliárd: Zoznámte sa s 9 najcennejšími start-upmi na svete

11. Dvadsať deväť spoločnosti, ktoré v tomto roku dosiahnu svoje 10. výročie sú stále jednorožcami. Rok 2007 priniesol najviac 1-miliardových spoločnosti.

12. Tridsať päť spoločností bolo na tomto zozname iba štyri roky.

13. V roku 2014 sa 58 firiem stalo jednorožcami. V roku 2015 sa ich počet zvýšil na 86, ale v roku 2016 klesal na 41 firiem.

14. Sage však zistil, že v roku 2016 spoločnosti dosiahli stav jednorožca rýchlejší, než v akýkoľvek iný rok.

15. V roku 2016, Čína a USA získali najväčší počet spoločností, ktoré sa dostali do klubu jednorožcov.

16. Top 10 najcennejších spoločností sú rovnomerne rozdelenými medzi Čínou a USA.

17. USA majú celkovo 144 jednorožcov. Čína ich má 47 a India 10.

18. Sto päťdesiat firiem (väčšina zozname) je ocenených v rozmedzí 1 až 2 miliárd dolárov. Šestnásť podnikov má ocenenie viac ako 10 miliárd dolárov.

19. Uber je jednorožcom s najvyšším ocenením – na úrovni 62,5 miliárd dolárov.

20. V top 10 existuje iba jedna spoločnosť, ktorá bola spustenou v 90. rokoch: Alibaba na piatom mieste začala svoje aktivity v roku 1999.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Sage, Yahoo

Facebook komentár