Startup_do_ktoreho_investovala_Lady_Gaga_za_pol_roka_zarobil_300_percent

Akcie v energetickom startupe – Buddy Platform, ktoré sú obchodovaní na kanadskej burze ASX, vďaka globálnej distribúcii telekomunikačných služieb vzrástli z aprílových 6 centov na 24 centov.

Spoločnosť, ktorá v marci naposledy čelila pozornosti novinových titulkov, z dôvodu spustenie svojho vlajkového produktu – Buddy Ohm, mala za investora spoločnosť Microsoft a investičnú firmu Lady Gaga – AF Square. To sa udialo pred jej počiatočnou verejnou ponukou akcií, ktorá sa udiala na konci roka 2015.

Predaj systému Buddy Ohm, ktorý je známym pre systém pripojených snímačov a zariadení ktoré sú inštalované v komerčných budovách s cieľom monitorovať, analyzovať, riadiť a znižovať spotrebu energie, zaznamenal v šiestich mesiacoch značný nárast.

Zakladateľ a vedúci predstaviteľ spoločnosti Buddy – David McLauchlan uviedol: “Dôvod, prečo sme sa dostali zo 6 centov na 24, je to, že sme rozdistribuovali produkt prostredníctvom hlavných kanálov.”

“V Karibiku spolupracujeme s najväčšou telekomunikačnou spoločnosťou, ktorá na tomto území drží viac ako 70% podiel na trhu.”

McLauchlan pre agentúru BI uviedol, že ich telekomunikačné zariadenia majú svoju príťažlivosť, pretože podporujú využívanie ich mobilných sietí.

Ďalej uviedol: “Je to pre nich absolútne ideálne. Na svete neexistuje telekomunikačná spoločnosť, ktorá by nemala záujem o to, aby do svojej siete zaradila viac vecí, ktoré by mohla speňažiť.”

“Najhoršou cestou k tomu, aby je možné produkt speňažiť, je predať SIM kartu, ktorú vložíte do prístroja. Ak túto vec vedia predať, môžu na nej zarábať na mesačnom základe. Preto sa jedná o úspešnú spoluprácu.”

Startup_do_ktoreho_investovala_Lady_Gaga_za_pol_roka_zarobil_300_percent_1

Karibik je podľa McLauchlanu mimoriadne dôležitým trhom pre zariadenia (gadgety) slúžiace na uchovanie energie, z dôvodu vysokých nákladov na elektrickú energiu a masívnej spotreby energie v turistických strediskách.

S kanadskými stavebnými manažérmi, ktorí čelia masívnym účtom za elektrickú energiu, kvôli požiadavkám na vykurovanie, bude v tejto krajine počas tohto mesiaca s telekomunikačnou spoločnosťou uzavretá ďalšia transakcia.

McLauchlan povedal, že Austrália taktiež trpí vysokými cenami za energiu – poukazujúc na to, že náklady sú “iracionálne vysoké” vzhľadom na objemy slnečného žiarenia a vetra nachádzajúceho sa v tejto krajine.

“Prírodné zdroje by mali byť cenovo dostupné. India práve uverejnila vyhlásenie, že po prvýkrát je pre nich slnečná a veterná energia lacnejšia ako jadrová … Vzhľadom na to by sme mali byť schopní, svetu pomáhať.”

Súvisiace: Fakty o miliardových startupoch sveta

Zatiaľ čo Buddy Ohm v Austrálii predáva produkty priamo manažérom budov, McLauchlan povedal, že pracuje na distribučnej dohode s nemenovanou miestnou telekomunikačnou spoločnosťou.

Celosvetovo, Buddy Ohm podpísala kontrakty o objeme 22 miliónov dolárov a McLauchlan predpovedá, že dosiahnu “násobky toho, čo ešte len príde.” Do čiernych čísiel sa chce dostať už začiatkom roka 2019.

“Cítim sa veľmi dobre za náš záväzok voči akcionárom k roku 2019, ale aj so všetkými šancami, ktoré dostávam, naliehavo žiadam akcionárov, aby si pamätali, že budeme ich peniaze opätovne investovať s každou jednotlivou príležitosťou.”

Bývalý manažér spoločnosti Microsoft rozdeľuje čas medzi kanceláriami spoločnosti v Adelaide a Seattli a zároveň je mentorom poradenskej spoločnosti Innovyz Start a austrálskej iniciatívy Bluedot Innovation a spoluzakladateľom podniku Bonza Bash Productions.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, LATimes

Facebook komentár