Tesla_Model_3_nemusi_byt_k_dispozicii_ani_koncom_roka_2018

Ak ste si už pred-objednali Tesla Model 3, nečakajte že by vám tento automobil mohol doraziť kedykoľvek v tomto roku – alebo ďalšom.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Tesla – Elon Musk na výročnej konferencii pre akcionárov včera poznamenal: “Bude to dlhé čakanie,” … “V prípade, ak dnes zložíte zálohu, pravdepodobne by ste sa mohli dočkať do konca budúceho roka, možno však aj neskôr.”

Odhad Muska naznačuje ešte väčšie rezervu, než sa očakávalo. Na webových stránkach spoločnosti Tesla je odhad dodávok pre nový Model 3 určený na “stred roka 2018 alebo aj neskôr.”

Automobilka Tesla pred viac ako rokom otvorila predbežné objednávky pre Model 3, ktorý jej jeho prvým automobilom pre masový trh. Počas niekoľkých dní zložilo zálohu ($ 1 000) viac ako 300 000 zákazníkov, ktorý si v rade rezervovali svoje miesto.

Tesla počet uchádzačov o tento model neaktualizovala od minulého roka, ale Musk včera povedal, že “každým týždňom existuje stále viac a viac vkladov.”

Dodal: “Takže ak zvažujete jeho kúpu, potom určite zložte zálohu,” … “Čakacia doba sa nezmenšuje, práve naopak.”

Súvisiace: Elon Musk: “Tesla si aktuálnu trhovú hodnotu nezaslúži”

Optimizmus pre tržby okolo Modelu 3 pomohli v posledných mesiacoch vyhnať cenu akcií spoločnosti Tesla do takej úrovne, že v trhovej kapitalizácií sa dostala nad tradičných producentov automobilov, ako je General Motors a Ford.

Ale náklady pre navyšujúcu produkciu taktiež zatlačili spoločnosť Tesla hlbšie do červených čísel. Na začiatku roka od investorov získala viac ako 1 miliardu dolárov. Tesla počas minulého mesiaca uviedla, že “podstatne rozširuje” svoju infraštruktúru s viacerými maloobchodnými, dodacími a servisnými miestami. To všetko pre produkciou toho nového modelu.

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, MarketWatch

Facebook komentár