Nová Tesla Model S P90D, ktorá je automobilom na elektrický pohon, zrýchľuje rýchlejšie ako športové vozidlá od firiem Ferrari, Lamborghini a Bugatti. S touto správou prišili výsledky testov od automobilových nadšencov časopisu Motor Trend.

P90D s pohonom všetkých kolies podľa časopisu zrýchlila z 0 na 97 km/h za 2,6 sekundy. Priemerný rodinný sedan túto rýchlosť dosiahne za zhruba 8 sekúnd.

Medzi vozidlá, ktoré boli porazenými, podľa Motor Trend patrí $ 400 tisícové Lamborghini Aventador a $ 2 miliónové Bugatti Veyron, ktoré patria do kategórie dvojmiestnych vysoko-výkonných športových automobilov.

Existuje niekoľko áut, ktoré sú rýchlejšie, ale len veľmi málo. Medzi nimi sú Ferrari – Laferrari a Porsche 918 Spyder, ktoré sú dokonca hybridnými super-športovými automobilmi s cenami, ktoré sú mnohokrát vyššie, ako u toho modelu spoločnosti Tesla.

Ceny za tento elektrický automobil – Model S P90D začína svoju cenu na úrovni 120 000 amerických dolárov.

Súvisiace:
5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors
Tesla aktuálne dosiahla ďalší silný štvrťrok predajov

V P90D má dva elektromotory (jeden poháňa predné kolesá a druhý tie zadné), ktoré vedia vyprodukovať až 762 konských síl. Benzínové motory však majú určité rozsahy otáčok, v ktorých dosahujú lepšie výsledky (teda čo sa týka rýchlosti).

Zástupca šéfredaktora Christian Seabaugh poznamenal: “Mnoho iných vozidiel, najmä osobitne navrhnutých športových automobilov, vďaka vyššej maximálnej rýchlosti vedeli tento model Tesly na závodnej trati poraziť. Aj ostatné sedany Modelu S od spoločnosti Tesla, ktoré Motor Trend testoval stratili výkon, keďže sa batérie na závodnej trati zahrievali pri opakovaných vysoko-výkonných skúškach.

Avšak, jej rýchla akcelerácia sa zdá takmer neskutočná.

Chris Walton z časopisu uviedol: “Počas prvých pár sekúnd, budete zrýchľovať rýchlejšie ako voľný pád,” … “Takže sa doslova jedná o jazdu ako v zábavnom parku.”

Avšak na rozdiel od iných vozidiel, Model S zrýchľuje takmer bez hluku, takže tento zážitok je ešte divnejším.

Automobilka Tesla nedávno vydala novú aktualizáciu softvéru pre Modelu S, ktoré automobilu do istej miery umožňujú samostatné riadenie a taktiež by mal automaticky zabrzdiť, aby sa zabránilo nárazu do iných vozidiel.

Video – Predstavenie Tesla Model S P90D:


Video – Zážitky zo zrýchlenia automobilu Tesla Model S P90D:

Facebook komentár