Tesla_potrebovala_pozitivum_Cisla_predaja_su_podporou

Búrlivý štvrťrok automobilky Tesla skončil s veľmi dobrými číslami ohľadom predajov.

Spoločnosť v priebehu tretieho štvrťroka dodala 83 500 vozidiel, čo je silný výkon, ktorý by mal utíšiť obavy investorov z logistických problémov a hroziacej krízy ohľadom nedostatku finančných prostriedkov. To zahŕňalo takmer 56 000 automobilov s nižšou cenou – Model 3.

Produkcia sa nachádzala mierne pod týmto číslom: Tesla uviedla, že vyprodukovala okolo 53 000 Modelov 3s. To však bolo v očakávaniach spoločnosti.

Len pred troma mesiacmi sa spoločnosť snažila o týždennú produkciu 5 000 automobilov Modelu 3s, čo z dlhodobého hľadiska bolo nedosahovaným cieľom. Tesla toto tempo nedosahovala, aj keď výroba bola na maximách, ako sa spoločnosť snažila udržať na dobrej ceste, k dosiahnutiu prvého trvalého zisku.

Automobilka Tesla v súčasnosti potrebuje dobré správy ako soľ.

V auguste generálny riaditeľ Elon Musk navrhol (a následne od tohto plánu opustil) dostať firmu do súkromného vlastníctva. Komisia pre cenné papiere (SEC) Muska minulý týždeň žalovala s tvrdením, že investorov svojim statusom na sociálnej sieti Twitter oklamal, kde taktiež uviedol že má zaistené financovanie ak firma prejde do súkromných rúk.

V sobotu – posledný deň štvrťroka, Musk uzavrel dohodu ohľadom urovnania pokuty s Komisiou pre cenné papiere vo výške 20 miliónov dolárov a prisľúbil odstúpenie z postu predsedu predstavenstva spoločnosti Tesla. V pozícií generálneho riaditeľa vraj ostane.

Automobilku Tesla v posledných mesiacoch taktiež opustili vedúci pracovníci, vrátane hlavného účtovníka, ktorí pre ňu prestal pracovať po menej ako mesiaci.

Akcie spoločnosti Tesla po správe o výrobe a predajoch klesli o približne 2%.

Tesla zverejní výsledky príjmov a ziskov v neskoršom období tohto štvrťroka. Správa neposkytla podrobnosti o tom, aké má firma ďalšie očakávania. Uviedli však, že všetky Modely 3s predávané na konci štvrťroka predstavovali drahšie verzie s pohonom všetkých kolies, poháňané dvojitým elektromotorom.

Musk taktiež počas víkendu všetkým zamestnancom spoločnosti Tesla zaslala e-mail, v ktorom uviedol, že spoločnosť je blízko cieľu okolo dosiahnutia zisku.

Musk, s odkazom na posledný deň štvrťroka napísal: “Sme veľmi blízky k dosiahnutiu ziskovosti a preukázaniu vyriešenia problémov.”

Spoločnosť vo svojej 10-ročnej histórii zaznamenala len dva kvartály kedy zaznamenala dosiahnutie skromných ziskov. V tomto období zaznamenala celkové straty vo výške 6 miliárd folárov.

Spoločnosť Tesla v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov čelí splatnosti dlhu o objeme 1,2 miliardy dolárov, čo prinútilo niektorých analytikov navrhnúť, že spoločnosť bude musieť predať ďalšie akcie alebo dlhopisy aby vedela získať potrebnú hotovosť.

Musk povedal, že príjmy z predaja, spoločnosti Tesla poskytnú hotovosť, ktorú potrebuje. Ale tiež pripustil, že spoločnosť narazila na problémy s dodaním svojich áut. To navýšilo obavy investorov v súvislosti s finančnou krízou.

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár