Elon Musk pre študentmi v Rusku.

Elon Musk pre študentmi v Rusku.

Elon Musk na konci tohto týždňa uviedol, že automobilka Tesla môže čoskoro prísť do Ruska.

Musk prostredníctvom videozáznamu z podujatia pre ruských študentov s názvom „Nové vedomosti“, určeného pre fanúšikov a študentov, ktorý mu položili otázku, uviedol: “Myslím si, že sme blízko k nadviazaniu prítomnosti firmy Tesla v Rusku, a to by bolo skvelé. Ale aj so širším záberom, ako aj v Kazachstane a susedných regiónoch. Je pre nás dôležité podporovať priaznivcov spoločnosti Tesla, ako ste vy.”

Musk uviedol, že okrem už existujúcich tovární automobilky Tesla v Nevade a Šanghaji a budovaných závodov v Nemecku a Texase, Tesla potenciálne otvorí továrne aj v Rusku.

Ďalej poznamenal: „Postupom času sa budeme usilovať o to, aby sme mali továrne v iných častiach sveta, potenciálne v určitom okamihu aj v Rusku.“

Musk uviedol, že sa zúčastnil fóra „Nové vedomosti“ na pozvanie hovorcu Kremľa – Dmitrija Peskova. Zhruba 40 minút odpovedal na otázky ruských študentov. Okrem iných tém hovoril o tom, ako vidí budúcnosť, navrhol vybudovať základňu na Mesiaci a mesto na Marse a poznamenal, že nevylučuje existenciu mimozemského života.

Na otázku, ako bude vyzerať nasledujúcich 50 rokov, odpovedal: „50 rokov dopredu je ťažké predvídať,“ … “Dá sa dosť jednoznačne povedať, že o 50 rokov to nebude vyzerať tak, ako si myslíme, že to bude. V technológiách, umelej inteligencii, cestovaní vesmírom, neuropočítačových rozhraniach, syntetickej RNA a DNA existujú zásadné zmeny, čo sa týka realizácií pokrokov. Avšak jedná sa o významné oblasti.”

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX hovoril aj o plánoch na cestu mimo slnečnej sústavy s tým, že ľudia budú potrebovať tzv. “antihmotové“ rakety, aby dosiahli najmenej 10% až 20% podiel z rýchlosti svetla.

Musk, ďalej poznamenal: “Predtým, ako pôjdeme ďalej ako za slnečnú sústavu, musíme byť schopní ísť na Mesiac a na Mars, aby sme vytvorili sebestačnú základňu na Mesiaci a na Marse. Toto je ďalší dôležitý krok.”

Súvisiace:
Napodobovatelia Elona Muska v krypto podvodoch okradli investorov o milióny
Daimler očakáva „silnú konkurenciu“ ak Apple a Alibaba prídu s elektromobilmi

“Myslím si, že pre budúcnosť civilizácie je dôležité, aby sme sa stali civilizáciou s viacerými planétami. Pokiaľ ide o budúcnosť, som optimistický, ale história ukazuje, že civilizácie nevedia dosahovať nepretržitý rast. Stúpajú, dosahujú vrchol a následne čelia pádom. A v určitom okamihu budeme musieť byť na spomínaných lodiach. Než sa tak stane, musíme urobiť život viac planetárny. Je to prvýkrát v období 4,5 miliárd rokov starej histórii Zeme, kedy je možné predĺžiť život a myslím si, že by sme mali získať práve tieto výhody.“

Na otázku, či verí v Boha, Musk odpovedal: „Nie som nábožensky založený v tradičnom zmysle, pretože viete, že som bol vychovaný s ohľadom na vedecké myšlienky. Ale zároveň sa pýtam – odkiaľ to všetko pochádza? Aký je zmysel života? Ako sme sa k tomu dostali položte správne otázky o vesmíre.“

Na konci svojej online prezentácie v rámci otázok a odpovedí Musk študentom povedal, aby „zostali pozitívni pre budúcnosť a bojovali za dobrú budúcnosť“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár