Za štyri roky má v pláne najať nových 4500 zamestnancov.

Spoločnosť Tesla v najbližších rokoch plánuje zamestnať tisíce nových pracovníkov, s osobitným zameraním na jej závod, kde bude budovať svoje samoriadiace automobily.

Táto silná spoločnosť, ktorá v súčasnosti má 14 000 zamestnancov, ich počet od roku 2010 zvýšila na viac ako 14-násobok a v súčasnosti podľa denníku The Wall Street Journal oznámila, že v nasledujúcich štyroch rokov, v Kalifornskom sídle zamestná ďalší 4500 pracovníkov. Tesla má v súčasnej dobe zhruba 1600 otvorených pozícií.

Minulý mesiac, Elon Musk na svojom Twitteri poznamenal, že nepotrebujú mať žiadnu predchádzajúcu skúsenosť s príslušenstvom vozidiel. Táto divízia autopilota od spoločnosti Tesla je priamo podriadená Elonovi Muskovi.

Súvisiace:
Tesla vypláca Elonovi Muskovi minimálnu mzdu. Chudobou však netrpí
Tesla Model S P90D je rýchlejší ako Ferrari a Bugatti

Automobilka Tesla v októbri vydala aktualizáciu softvéru pre vozidlo Model S, ktoré zahŕňalo funkcie autopilota. Táto aktualizácia mimo iného umožňuje vozidlám zmeniť jazdný pruh, prejsť do iného pruhu, nastaviť rýchlosť, identifikovať parkovacie miesta a paralelné parkovanie. Ale stále nie je automatickým automobilom, keďže spoločnosť svojim zákazníkov odporučila “držať ruky na volante.”

Automobilka Tesla nie je jedinou spoločnosťou, ktorá investuje do samoriadiacich vozidiel. Spoločnosť Apple v tomto konkuruje s projektom “Titan”, Google pracuje na automobilovom projekte samoriadiaceho vozidla a na podobných opatreniach pracujú aj tradičné auto spoločností ako Ford a Toyota.

Zdroj: Fortune

Facebook komentár