Automobilka Tesla Motors v posledných mesiacoch takmer strojnásobila podiely pozemkov v Nevade, vrátane takmer ďalších 2000 akrov v blízkosti mesta Reno, ako pokračuje v práci na továrni ktorá je určená pre vybudovanie batérií pre elektromobily a stacionárnych záložných batérií.

Spoločnosť Tesla v roku 2014 pôvodne kúpila 1000 akrov, keďže dosiahla dohodu s krajom nachádzajúcom sa v tomto americkom štáte (Storey County). Ale táto dohoda taktiež obsahovala možnosti dokúpenia ďalších pozemkov práve v tomto regióne, ktorý má pomerne malý objem výrobných aktivít.

Nákupy pozemkov boli realizované v mesiacoch apríl a máj, teda v čase kedy spoločnosť Tesla prišla s ďalšími financiami a plánmi nákladnej prestavby svojho montážneho závodu ohľadom nového výrobku – rýchlo-nabíjacej stanice.

Súvisiace: Video poukazuje na rozsiahlosť obrovskej továrne spoločnosti Tesla

Tesla nedávno získala možnosti úverového financovania, ktoré by sa mohli dostať až k úrovni 750 miliónov dolárov. Výrobca automobilov na elektrický pohon zo Silicon Valley uviedol, že tieto peniaze budú taktiež využité na vývoj lacnejšej rady elektrických vozidiel, ktoré by mali byť predstavené v najbližších rokoch.

Hovorca spoločnosti poznamenal: “Väčšina rozlohy z týchto pozemkov (1863 akrov) by spoločnosti Tesla nemali slúžiť na výstavbu tovární, ale mohli by tam byť práve umiestnené solárne panely ktoré by mali slúžiť závodu. Zvyšných 110 akrov je na priemyselné účely, hoci Tesla uvádza, že nebude meniť svoje pôvodné plány.

Preložila: Miroslava Dugová – Realitná maklérka

Zdroj: BusinessWeek

Facebook komentár