Tesla_zacne_prjimat_objednavky_na_solarnu_strechu_uz_v_apríli_2017

Spoločnosť Tesla je pripravená začať prijímať objednávky pre svoju solárnu strechu.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Tesla, Elon Musk na sociálnej sieti Twitter včera poznamenal, že spoločnosť začne prijímať objednávky už počas budúceho mesiaca.

Súvisiace: Elon Musk chce poháňať havajský ostrov pomocou solárnych panelov

Tesla však nezverejnila detail cien pre jednotlivú strešnú krytinu, ale pravdepodobne do konca tohto mesiaca by mohla prísť s podrobnou cenovou ponukou. V závislosti na internetových stránkach spoločnosti, však inštalácia bude zahájená v polovici roka 2017.

Strešné tašky sú vyrobené zo skla s textúrou. Z väčšiny pozorovacích uhlov, vyzerajú ako obyčajná škridla, ale umožňujú priechod svetla, na štandardný solárny článok.

Tesla plánuje produkovať solárne články pre strechu s firmou Panasonic, vo výrobnom závode v Buffale, v štáte New York.

Potom, ako spoločnosť Tesla v novembri získala firmu SolarCity, Musk poznamenal, že nový produkt solárnej strechy bude skutočne lacnejším či už s ohľadom na výrobu alebo inštaláciu, ako bežná strecha. To všetko dokonca ešte predtým, ako by sme brali do úvahy hodnotu ušetrenej energie.

Súvisiace: Elon Musk: Solárna strecha môže stáť menej ako bežná strecha

Napriek tomu solárne dlaždice sú pravdepodobne prémiovým produktom: táto produktová rada, strešných krytín spoločnosti Tesla patrí medzi najdrahšie strešné krytiny na trhu a stojí až o 20 krát viac, ako lacné asfaltové strechy.

Odkedy bol tento produkt odhalený v októbri, spoločnosť tak vytvorila “čakaciu listinu”, najmä pre ľudí, ktorí by mohli mať záujem o tieto solárne strechy. Čakanie tak môže byť čoskoro u konca.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár