Meta (Facebook) vs TikTok.

Meta (Facebook) vs TikTok.

CEO spoločnosti Meta (Faceboook) – Mark Zuckerberg nedokázal predvídať novší trend v rámci sociálnych sietí, ktorý prispel k úspechu konkurenčného TikToku.

V rozhovore zverejnenom v stredu, od analytika Bena Thompsona, zakladateľ spoločnosti Facebook povedal, že mu „akosi unikol“ novší spôsob, akým ľudia „interagujú s objaveným obsahom“ prostredníctvom služieb sociálnych sietí. Vysvetlil, že ľudia čoraz viac využívajú svoje „informačné kanály“ sociálnych sietí na objavovanie pútavého obsahu, na rozdiel od prezerania médií zdieľaných priateľmi, ktorých sledujú.

Hoci ľudia stále interagujú s obsahom, ktorý ich priatelia zdieľajú vo svojich informačných kanáloch, celkový trend sociálnych sietí sa „veľmi razantne presunul k tomu, že svoj informačný kanál používajú na objavovanie obsahu, nájdenie vecí, ktoré sú zaujímavé, posielanie ich priateľom v správach a tam interagujú,“ ako poznamenal Zuckerberg.

Zakladateľ Facebooku (skupina Facebook minulý rok zmenila názov spoločnosti na Meta): “Takže v tomto svete je v skutočnosti o niečo menej dôležité, kto produkuje obsah, ktorý nachádzate, chcete dostávať len ten najlepší obsah.”

Analytici pripisujú rýchly nárast popularity TikTok jeho algoritmu, ktorý môže používateľom odporučiť pútavé krátke videá na základe ich zvykov a histórie prezerania. Vzostup sociálnej siete TikTok predstavuje značnú výzvu pre spoločnosť, ktorá zažíva pokles používateľov Facebooku v Severnej Amerike a cena akcií, ktorá tento rok zatiaľ prepadla o viac ako 56 %.

Zuckerberg počas rozhovoru označil TikTok za „veľmi efektívneho konkurenta“ a uznal, že spoločnosť bola v tomto „trochu pomalá, pretože to nezodpovedalo môjmu vzoru sociálnych vecí, skôr mi to pripadalo ako kratšia verzia platformy YouTube.”

Zuckerberg sa tiež domnieva, že je dôležité, aby Meta vyvinula umelú inteligenciu (AI), ktorá okrem krátkych videí môže používateľom odporučiť celý rad obsahu vrátane fotografií a textu.

Ďalej uviedol: “Niekedy chcem sledovať konkrétne videá, ale veľakrát chcem len to najlepšie.”

Začiatkom tohto týždňa skupina Meta predstavila headset pre virtuálnu realitu s označením Quest Pro, ktorý je na rozdiel od nováčikov skôr určený nadšencom virtuálnej reality (VR), ktorý bude stáť 1 500 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár