TikTok_udajne_chce_nove_sidlo_mimo_ciny_2

TikTok sa snaží zbaviť svojho čínskeho imidžu, založením nového sídla v inej krajine. S touto informáciou prišli zdroje denníku Wall Street Journal.

Aplikácia TikTok a teda aj jeho materská spoločnosť ByteDance, boli a sú pod prísnym dohľadom amerických zákonodarcov, pretože boli vytvorený čínskou firmou. Senátori vyzvali na vyšetrenie cenzúry aplikácie, ako aj na to, či aplikácia predstavuje hrozbu pre národnú bezpečnosť. Minulý týždeň americké námorníctvo zakázalo TikTok inštalovať do vládnych telefónov. Už sa objavili správy o tom, že spoločnosť aplikácie TikTok sa snaží rôznymi stratégiami dištancovať sa od svojich čínskych koreňov.

Zdroje informovali denník, že Singapur, Londýn a Dublin predstavujú potenciálnych kandidátov na nové ústredie. Jeden zdroj uviedol, že presun ústredia do zahraničia existuje už niekoľko mesiacov. TikTok v súčasnosti nemá ústredie, hoci jej hlavné sídlo je v Los Angeles a jeho generálny riaditeľ pracuje mimo Šanghaja.

Súvisiace:
TikTok politickú reklamu na platforme neumožní
Čím si čínske aplikácie, ako TikTok získavajú používateľov z USA

Hovorkyňa spoločnosti TikTok sa priamo nezaoberala otázkou, či spoločnosť na žiadosť časopisu zvažuje nové sídlo.

Ďalej uviedla: „Bolo nám jasné, že najlepším spôsobom, ako konkurovať na trhoch po celom svete, je posilniť postavenie miestnych tímov,” … “TikTok neustále buduje svoje tímy v krajinách, v ktorých pôsobí.”

Z aplikácie TikTok nebol okamžite k dispozícii nikto na vyjadrenie, keď bola kontaktovanou ohľadom týchto informácií.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár