Spoločnosť stratégií značiek – CoreBrand dnes vydala svoj rebríček 100 najsilnejších značiek na svete.

Napriek správam, že spotrebitelia sú unavení z propagácie firmy Apple, sa táto spoločnosť stala len jednotkou spomedzi technologických značiek. Z roka 2013 postúpila do Top 10 a to presne o šesť priečok.

Apple patrí do zoznamu Top 10 najlepších značiek, spolu so štyrmi značkami zo sektora potravín a nápojov, spoločností finančných služieb, mediálneho gigantu, dvoch farmceutických a chemických podnikov, a kráľa amerických motocykov. Najväčší nárast na zozname zaznamenala spoločnosť Amazon, keďže sa prvýkrát dostala do TOP 100, keď vyskočila o 25 miest na číslo 91.

CoreBrand určuje jeho poradie pomocou prieskumov v priebehu posledných piatich rokov u 10 000 obchodných manažérov u 1000 firiem – ako sú so značkami ľudia oboznámení a ako priaznivo sa na ne pozerajú.

10) Apple

Apple od minulého roka vzrástla o šesť miest a vyskočila o 65 miest zo svojej pozície v roku 2009, s čílom 75.

9) Kellogg

Firma Kellogg zaznamenala najväčší prepad z minuloročného zoznamu Top 10 značiek, ako klesla z pozície č. 5.

8) American Express

Spolieha na svoje obľúbené víkendové kampane a spolupracuje s populárnymi osobnosťami, ako je Jay-Z. Spoločnosť American Express v tomto roku vzrástla o dve miesta.

7) PepsiCo

Spoločnosť Pepsi od roku 2013 vzrástla o jednu priečku, ale stále nemohla prekonať konkurenčnú firmu Coca-Cola.

6) Walt Disney

Disney z minulého roka vzrástla o tri priečky a o 19 z roku 2009.

5) Harley-Davidson

Harley-Davidson stále dobre funguje, ako silná značka a to aj vzhľadom na jeho pozíciu ako značka motocyklov. A aj napriek tomu, že z minulého roka klesla o dve priečky.

4) Johnson & Johnson

Johnson & Johnson zo štvrtého miesta dosiahnutého v minulom roku vzrástla o dve priečky. Ale v roku 2009 dosiahla na zozname CoreBrand priečku číslo 2.

3) Bayer

Firma Bayer jednoducho zaznamenáva neustály rast. Táto chemická spoločnosť v roku 2009 dosiahla č. 15 a č. 4 pred rokom.

2) Hershey

Hershey v prieskume firmy CoreBrand skončila na druhom mieste a to druhým rokom za sebou. Avšak táto firma cukroviniek získala túto pozíciu iba jednu priečku od najsilnejšej značky sveta.

1) Coca-Cola

Coca-Cola v tomto známom výskume spoločnosti CoreBrand pokračuje v jej dominantnom postavení. Toto miesto získava už každým rokom od roku – kedy CoreBrand začal vytvárať tento rebríček – presnejšie v roku 2008.

Zdroj: BizJournals

Facebook komentár