Trump_Nie_som_znepokojeny_zo_sprav_Apple

Deň po tom, ako spoločnosť Apple prišla so stratou kapitalizácie v hodnote desiatok miliárd dolárov, americký prezident Donald Trump oznámil, že z ich nižšej prognózy okolo príjmov za tento štvrťrok nemá obavy, teda ani s ohľadom na dopad voči ekonomike USA.

Trump na konferencii v Bielom dom v piatok poznamenal: “Firma Apple sa nachádza na číslach, ktoré sú neuveriteľné a budú v poriadku. Apple je skvelá spoločnosť, “pričom ľudia si uvedomia, že nárast akcií spoločnosti Apple, o ktorom hovoria, že je ”nárastom o niekoľko stoviek percent“ pochádza najmä od prezidenta. Ale to nie je pravda. Od inaugurácie Trumpa, v januári 2017 sa akcie spoločnosti Apple nachádza v zisku 18,5 percenta.

Trump uviedol, že sa nebojí dopadu klesajúcich akcií spoločnosti Apple na americkú ekonomiku, pretože Apple väčšinou vyrába svoje výrobky v Číne, čo je však fakt, ktorú spoločnosť spochybnila.

Trump ďalej poznamenal: “Timovi Cookovi (CEO Apple), ktorý je mojim priateľom som povedal, že sa mi nepáči, že svoje výrobky kompletne nevyrábajú v Spojených štátoch,” … ″Čína je najväčším príjemcom z rastu spoločnosti Apple, teda viac ako USA. Je to preto, že vo väčšej miere vyrábajú svoj produkt v Číne.”

Súvisiace: Ovplyvnia negatívne správy Apple celý technologický sektor?

Na rozdiel od toho Cook v rozhovore v marci roku 2018 uviedol, že mnohé produkty spoločnosti Apple sú vytvárané v USA, hoci jednotlivé komponenty spoločnosti Apple sú vyrábané v Číne.

Cook v rozhovore poznamenal: “V Spojených štátoch sú vyrábané niektoré komponenty pre iPhone,” … “Jedná sa tak len o nedorozumenie, pretože nevedia, že konečný výrobok je zostavený v USA,“ … “Samozrejme nie sú kompletné vyrábané v USA. Ale v globálnom svete rôzne krajiny vyrábajú rôzne časti produktov a tak časť komponentov produktu sa vyrába v jednej krajine, ďalšia časť komponentov zase v iných krajinách. A potom tento výrobok je z komponentov, ktoré sú vyrábané po celom svete. Tak funguje globálny systém.”

Trump pochválil spoločnosť Apple za investovanie 350 miliárd dolárov do USA, zdanlivo odkazujúc na oznámenie spoločnosti v januári minulého roka, keďže v nasledujúcich piatich rokoch repatriuje zahraničnú hotovosť, a to čiastočne z dôvodu nových daňových zákonov USA. Tiež pochválil firmu Apple za plány na rozšírenie svojich amerických aktivít, keďže do nového areálu v Austine investuje 1 miliardu dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár