Warren_Buffett_Peniaze_pre_bohatych_nebudu_mat_ziadnu_realnu_uzitocnost_2016

Miliardár a investor Warren Buffett poznamenal, že medzi bohatými ľuďmi sa prichádza do bodu, kedy peniaze “nemajú žiadnu reálnu užitočnosť.”

V tohto-týždňovom rozhovore na ekonomickom summite Concordia 2016, 86-ročný generálny riaditeľ (CEO) investičného konglomerátu – Berkshire Hathaway diskutoval nad sľubom (The Giving Pledge), ktorú v roku 2010 založil s Billom a Melindou Gatesovými.

Súvisiace: Syn Warrena Buffetta do 25 rokov nevedel, čím sa jeho otec živí

Výzvou “The Giving Pledge” sa najbohatší ľudia (miliardári) zaväzujú venovať najmenej polovicu majetku na filantropiu, či už v priebehu ich života, alebo keď zomrú.

Buffett uviedol, že nadmerné bohatstvo, bohatým a ich rodinám toho príliš neprináša.

Poznamenal: “Príde okamih, kedy peniaze naozaj nebudú mať žiadnu reálnu užitočnosť,” … “Môžete ich využiť na obdiv, ale nemôžete s nimi robiť nič iné. Nemyslím si, že je to dobré pre vašu rodinu. Namiesto toho, môžete pre ľudí po celom svete robiť zázraky.”

Všimol si, keď časopis Forbes v roku 1982 predstavil “Zoznam bohatých jednotlivcov,” kde bolo 400 najbohatších ľudí, ich celkový majetok sa pohyboval na úrovni okolo 92 miliárd dolárov. Aktuálne je na úrovni až 2,4 bilióna dolárov.

Poznamenal: “Čelíme väčšej koncentrácií bohatstva, než ktorá bola zaznamenanou pred 20. rokmi alebo 30. rokmi,” … “Čo s nimi môžete urobiť? Zdá sa, že si môžete dovoliť toho omnoho viac, než je potrebné. Je 10 domov lepších ako jeden? Naozaj chcete jachtu?”

Súvisiace: Miliardár a investor Warren Buffett si kúpil nový automobil

Buffett patrí na 3. miesto spomedzi najbohatších ľudí planéty, s odhadovanou čistou hodnotou majetku na úrovni 63,5 miliardy dolárov. Vždy si udržiaval bežný, nevýrazný životný štýl, keďže žije v skromnom dome v Omahe a jazdí bežným automobilom.

K dnešnému dňu tento sľub podpísalo 150 bohatých jednotlivcov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár