Za_podporu_terorizmu_Twitter_pozastavil_az_377000_uctov_2017

Twitter z dôvodu podpory terorizmu, v posledných šiestich mesiacoch roka 2016 zablokoval takmer 377 000 účtov.

Firma to oznámila počas dnešného dňa, vo svojej (2x ročne vydávanej) Správe o transparentnosti, ktorá zverejňuje údaje o žiadostiach spoločnosti Twitter, ktoré dostala od vlád a iných právnických osôb, v rámci svojej platformy.

Z 376 890 účtov ktoré Twitter pozastavil z dôvodu písania príspevkov, v súvislosti s terorizmom, len dve percentá bolo dôsledkom vládnych žiadostí o odstránenie. Twitter ďalej uviedol, že 74% extrémistických účtov boli nájdených najmä z dôvodu “vnútornými nástrojov boja proti spamu.”

Jedná sa o jednu z najdôležitejších oblastí pre Twitter, ktorá je súčasťou ich snahy (pre transparentnosť) boja proti násilnému extrémizmu vo svojich príspevkoch. Spoločnosť začala zverejňovanie týchto správ v roku 2012. Twitter zároveň uviedol, že chce pokračovať vo zverejňovaní týchto informácií aj v budúcnosti.

Súvisiace:
Vietnam chce firmy prinútiť k obmedzeniu reklamy na sociálnych sieťach
Facebook začína testovať reklamy v Messengeri

Twitter najprv v roku 2015 oznámil úsilie v boji proti extrémizmu a v minulom roku ešte k tomu tieto opatrenia a snahy zdvojnásobil, keďže vo februári roka 2016 oznámil niekoľko iniciatív, vrátane partnerstiev s externými organizáciami, školení svojich politických tímov a dosahoval aj účasť na vládnych summitoch.

Celkovo tak Twitter medzi augustom 2015 a decembrom 2016 z dôvodu podpory extrémizmu pozastavil 636 248 účtov.

Sociálne mediálne spoločnosti sa snažia riešiť násilný obsah pre podporu terorizmu, rôznymi spôsobmi, keďže sa vo veľmi veľkej miere šíri práve cez sociálne siete. Napríklad Facebook a Google použil automatizované nástroje, aby identifikovali a odstránil extrémistické videá.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, Adweek

Facebook komentár