Zahranicni_investori_zvysili_zaujem_o_tieto_aktiva_z_dovodu_koronavirusov

Investori hľadajú pokoj v búrke s koronavírusmi a zdá sa, že našli obytné nehnuteľnosti v USA – konkrétne rodinné domy na prenájom.

Títo investori však neprichádzajú do USA, aby sami prehliadli domy. Nakupujú ich online.

Roofstock, 5-ročná fínska spoločnosť so sídlom v Kalifornii, na svojej webovej stránke ponúka rodinné domy na prenájom, z ktorých väčšina je už na mieste. Ponúka tiež služby v oblasti správy, takže investor nemusí nehnuteľnosť nikdy navštíviť. V posledných týždňoch návštevnosť zo strany investorov z Ázie na svojom webe zaznamenala zvýšenie až o 500%. Generálny riaditeľ Gary Beasley uviedol, že sa jedná o priamy výsledok koronavírusu.

Beasley poznamenal: “Myslím si, že sa môže jednať o ľudí, ktorí chcú investovať kapitál do toho, čo možno vnímať ako stabilnejšie oblasti, na ktoré vírus nemá taký účinok, aspoň teda ešte nie,” … „Myslím si, že ľudia sa pozerajú na hmotné aktíva, ako napríklad nehnuteľnosti, ktoré vo všeobecnosti nesúvisia s akciovým trhom, a najmä na trh s bývaním v USA, ktoré majú v období volatility trhu relatívne dobrú výkonnosť.“

A nie sú to len kupujúci z Ázie. Spoločnosť Roofstock na svojej stránke zaznamenala 450% nárast návštevníkov zo strany investorov z Nemecka, 250% nárast v návštevníkov z Austrálie a 100% nárast zo Spojeného kráľovstva.

Súvisiace: Warren Buffett uprostred koronavírusovej korekcie nakupoval

Unikátna platforma spoločnosti Roofstock, ktorá bola navrhnutá pre ľudí, ktorí chceli investovať online, ukazuje, ako môže technológia zmeniť vzorce investorov v časoch krízy.

Beasley dodal: „V minulosti tu bol problém, keďže sa jednalo o ľudí, ktorí nechceli cestovať, ale aktuálna schopnosť investovať je z dôvodu cestovania problémová. Môžete dať svoje peniaze do práce bez toho, aby ste museli naskočiť do lietadla.“

Americký trh s bývaním už bol uprostred vážneho nedostatku domov na predaj a tento zvýšený dopyt len zvyšuje konkurenciu. Beasley očakáva, že sa niektorí súčasní investori rozhodnú priniesť svoje domy na predaj práve v súčasnosti, aby využili tento nový dopyt a vyššie ceny domov, ktoré na základe zvýšeného dopytu by mali rásť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár