Pandémia zvýšila využitie služieb spoločnosti Zoom.

Pandémia zvýšila využitie služieb spoločnosti Zoom.

Príjmy spoločnosti Zoom Video Communications v druhom štvrťroku vzrástli o viac ako 350% a zisky raketovo vzrástli takmer o desať-násobok, keďže sa stále viac firiem počas pandémie zaregistrovalo do aplikácie pre videokonferencie, aby sa vedeli spojiť so zamestnancami pracujúcimi z domu.

Kalifornský poskytovateľ video komunikačných služieb za štvrťrok do 31. júla vykázal čistý zisk 185,7 milióna dolárov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o takmer 3 300%. Tržby v tomto štvrťroku dosiahli hodnotu 663,5 milióna dolárov, čo je zvýšenie o 355%.

Jej akcie pred oznámením výsledkov dosiahli rekordné maximum a po zverejnení čísel, pred riadnym obchodovaním následne vyskočili až o 28%.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Zoom – Eric Yuan v rámci oznámenia výsledkov uviedol: „Keďže trendy ohľadom práce z domu sa kvôli pandémii zrýchlili, organizácie prešli od riešenia okamžitých potrieb kontinuity podnikania k aktívnemu predefinovaniu a prijatiu nových prístupov na podporu budúcnosti práce kdekoľvek, učenia sa kdekoľvek a pripojenia sa odkiaľkoľvek.“

Na základe pozitívnych výsledkov spoločnosť Zoom zvýšila svoj výhľad celoročných výnosov na úroveň 2,37 miliárd až 2,39 miliárd dolárov. Predtým očakávali rozsah príjmov od 1,775 po 1,8 miliardy dolárov.

Na konci júla mala spoločnosť Zoom približne 370 000 firemných zákazníkov s viac ako 10 zamestnancami, čo je takmer o 460% viac ako pred rokom. Jej najväčší platiaci zákazníci – to znamená tí, ktorí za službu každým rokom platia viac ako 100 000 dolárov – sa v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom viac ako zdvojnásobili na 988.

V súvislosti s výsledkami spoločnosti Yuan uviedol, že zákazníkom spoločnosti Zoom sa v tomto štvrťroku stala aj skupina ExxonMobil.

Z geografického hľadiska celkové príjmy z Ázie a Tichomoria, Európy, Stredného východu a Afriky dosiahli rast o viac ako 600%, čo predstavuje jednu tretinu z celkového objemu. Príjmy z Ameriky sa zvýšili o takmer 300%.

Súvisiace: Zoom má väčšiu hodnotu ako takmer 85% spoločností indexu S&P 500

Yuan ďalej poznamenal: „Budeme pokračovať v investovaní do medzinárodnej expanzie, aby sme zúročili naše povedomie o značke a väčšie globálne príležitosti.“

Spoločnosť poskytujúca video-konferencie v júli oznámila , že strojnásobí svoju súčasnú pracovnú silu v hlavnom meste Indie – Bombaji a zároveň zriaďuje nové dátové centrá v technologických centrách Bangalúr a Hajdarabád.

Z dôvodu až explodujúcej popularity platforma tiež čelila niektorým druhom problémov. V priebehu minulého mesiaca zaznamenala v niektorých častiach sveta výpadky. Taktiež boli vyvolané rôzne otázky týkajúce sa odstavenia účtu americkej skupiny pre ľudské práva v Číne, po odstránení udalosti na platforme na pamiatku masakru na Námestí nebeského pokoja.

Graf akcií spoločnosti Zoom Video Communications v roku 2020:
Zisk_spolocnosti_Zoom_rastie_o_3300%_z_dovodu_prace_na_dialku_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomberg

Facebook komentár