Spoločnosti sú podporou a v čase koronavírusu.

Spoločnosti sú podporou a v čase koronavírusu.

Krajiny po celom svete čelia nebývalému nedostatku zdravotníckych potrieb potrebných na boj proti novej pandémii koronavírusu. Sestry bez ochranných plášťov začali nosiť vrecká na odpadky. Zdravotníckym pracovníkom dochádzajú masky a bolo povedané, aby namiesto toho používali šatky alebo šál. Lekári zúfalo potrebujú ventilátory alebo stroje, ktoré pomáhajú ľuďom, ktorí nevedia samostatne dýchať.

Vedúci politický predstavitelia, ako je guvernér New Yorku – Andrew Cuomo, bili na poplach a niekoľko firiem už zareagovalo.

Tu je 15 hlavných spoločností, ktoré sa už pridali k bojovej línií, aby pomohli vyrovnať sa s kritickým nedostatkom.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk oznámil, že spoločnosť vyrábajúca elektrické vozidlá v Čine kúpila stovky ventilátorov a odoslala ich do USA.

 • Musk na sociálnej sieti Twitter, uviedol: „Čína mala nadmernú ponuku, takže sme v piatok večer kúpili 1 255 ventilátorov ResMed, Philips a Medtronic schválených FDA a dopravili ich do LA.“
 • Musk v stredu poznamenal, že továreň spoločnosti v Buffale, štáte New Yorku sa „z dôvodu ľudskosti otvorí najskôr“, aby práve tam vedeli vyrábať viac ventilátorov.

Dyson vyrobí 10 000 ventilátorov pre Spojené kráľovstvo a daruje ďalších 5 000.

 • Spoločnosť Dyson, známa svojimi vákuovými vysávačmi, uviedla že od Spojeného kráľovstva dostala núdzovú žiadosť na 10 000 ventilátorov. Spoločnosť nový ventilátor už navrhla a plánuje vytvoriť ďalších 5 000, ktoré po celom svete daruje.
 • Dyson vo svojom vyhlásení napísal: „Toto nové zariadenie sa dá vyrábať rýchlo, efektívne a vo veľkých objemoch.”

Spoločnosť Apple zdravotníckym pracovníkom darovala milióny masiek.

 • Generálny riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook v tweete napísal: „S hrdosťou informujeme, že sme boli schopní získať 10 miliónov masiek pre USA a ďalšie milióny pre najťažšie zasiahnuté regióny v Európe. Naše tímy pomáhajú nájsť a kúpiť masky z nášho dodávateľského reťazca v koordinácii s vládami po celom svete.“

Spoločnosti Ford, GE a 3M spolupracujú na vývoji ventilátorov a ochranných zariadení.

 • Podľa tlačovej správy, spoločnosť Ford vynakladá technické a výrobné úsilie na zjednodušenie dizajnu existujúceho ventilátora GE Healthcare. Výrobca automobilov tiež poskytuje inžinierov a továrne na podporu výroby dýchacích prístrojov 3M PAPR, alebo zariadení na čistenie vzduchu, pre zdravotnícky personál.

Spoločnosti General Motors a Ventec Life Systems spolupracujú na vývoji ventilátorov a výrobca automobilov čoskoro začne vyrábať viac ako 50 000 tvárových masiek denne.

 • Ventec Life Systems a General Motors spolupracujú na výrobe ventilátorov VOCSN pre kritickú starostlivosť vo výrobnom závode spoločnosti GM v meste Kokomo, štátu Indiana. Podľa tlačovej správy ventilátory s povolením FDA začnú byť dodávané už „začiatkom apríla”.
 • Ďalej uviedli: „Spoločnosti Ventec a GM sú pripravené dodať prvé ventilátory už budúci mesiac a zvýšiť výrobnú kapacitu na viac ako 10 000 ventilátorov kritickej starostlivosti za mesiac s infraštruktúrou a schopnosťou ďalej ich rozširovať.“
 • Okrem toho spoločnosti v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov zvýšia výrobu tvárových masiek na úroveň 50 000 alebo viac masiek za deň.
 • Toto oznámenie prichádza po tom, čo prezident Trump obvinil GM z tweetu, že reagujú príliš pomaly. Podľa agentúry Bloomberg vraj GM čakala na federálnu vládu, aby vydala príkazy k začatiu výroby.
 • GM vo vyhlásení uviedla, že zároveň bude „pracovať zatiaľ na náklady.“

Inditex, majiteľ maloobchodnej značky Zara, oznámil, že pacientom s koronavírusom a zdravotníckym úradníkom v Španielsku daruje masky.

 • Módny gigant predtým uviedol, že taktiež pracuje na zmene tovární pre výrobu nemocničného oblečenia.

Absolut Vodka a Jameson Irish Whiskey uviedli, že upravujú zariadenia v továrňach pre výrobu dezinfekčných prostriedkov na ruky.

 • Skupina Pernod Ricard, ktorá je producentom liehovín Absolut Vodka a Jameson Irish Whiskey, uviedla, že začne vyrábať dezinfekčné prostriedky na ruky vo všetkých svojich liehovaroch v USA.

Luxusný konglomerát LVMH – materská skupina značky Louis Vuitton premenil svoje továrne na výrobu parfumov k výrobe dezinfekčných prostriedkov na ruky.

 • Tento krok pomôže bojovať proti nedostatku dezinfekčného prostriedku vo Francúzsku.

Brandon Maxwell a Christian Siriano používajú svoj personál na výrobu osobných ochranných prostriedkov, ako sú masky na tvár a oblečenie.

 • Módni návrhári reagovali na žiadosť guvernéra New Yorku – Andrew Cuomo o pomoc pri uspokojovaní požiadaviek na dodávky.
 • Siriano na sociálnej sieti Twitter poznamenal: „Ak @NYGovCuomo povedal, že potrebujeme masky, môj tím pomôže nejaké vyrobiť. Stále mám tím krajčírok, ktorý pracuje stále z domu a ktorý môže pomôcť.“
 • Doteraz tím Siriana za tri dni vytvoril vyše 1 000 masiek.

Súvisiace: FDA schválila núdzové nové testy na koronavírus s výsledkami do 5 minút

Unilever poskytne mydlo a dezinfekčné prostriedky mimoriadnej pracovnej skupine Svetového ekonomického fóra.

 • V rámci reakčného plánu COVID-19 o objeme 100 miliónov eur, skupina Unilever venuje Svetovému hospodárskemu fóru a pohotovostnej pracovnej skupine Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá spolupracuje so spoločnosťami a vládami po celom svete, mydlá a dezinfekčné prostriedky v hodnote najmenej 50 miliónov eur, v rámci reakcie na pandémiu.
 • Okrem toho spoločnosť Unilever bude podľa tlačovej správy používať svoje súčasné výrobné linky na výrobu dezinfekčného prostriedku pre použitie v nemocniciach, školách a iných inštitucionálnych zariadeniach.

Prada vyrába 80 000 nemocničných odevov a 110 000 masiek pre zdravotníckych pracovníkov.

 • Okrem informácií z tlačových správ spoločnosti, hlavní generálny riaditelia spoločnosti Prada, Muiccia Prada a Patrizio Bertelli spolu s predsedom značky Carlo Mazzi poskytli dve jednotky na resuscitáciu a kompletné jednotky intenzívnej starostlivosti.

Prudential darovala viac ako 150 000 respirátorov a tvárových masiek N95.

 • Spoločnosť Prudential Financial podľa tlačovej správy, zdravotníckym pracovníkom v New Jersey venovala 153 000 tvárových masiek – vrátane 75 000 respirátorov N95. Spoločnosť tiež poskytla finančné prostriedky vo výške 1,5 milióna dolárov miestnym podnikom a k podpore komunít v USA, ale aj na medzinárodnej úrovni.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo, CNBC

Facebook komentár