Mesto New York získalo prvenstvo medzi svetovými komerčnými nehnuteľnosťami. Zosadil tak Londýn a podčiarkuje tým atraktivitu nehnuteľností v USA všeobecne.

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila Asociácia zahraničných investorov v oblasti nehnuteľností, viac ako 90 percent respondentov uviedlo, že si plánuje v roku 2015 udržať alebo zvýšiť veľkosť svojho portfólia v USA. Táto asociácia má pod správou zhruba 2 bilióny dolárov vo forme nehnuteľného majetku.

Súvisiace: Nemci v Taliansku skupujú luxusné nehnuteľnosti

USA boli zvolené za najstabilnejšiu a bezpečnú krajinu pre investovanie, čím prekonali aj Nemecko na druhom mieste a na treťom mieste Veľkú Britániu. Zahraniční investori taktiež vybrali USA ako najlepšie miesto pre zhodnotenie kapitálu, čím prekonalo Španielsko na druhom mieste a Veľkú Britániu na treťom mieste.

Dve tretiny investorov očakávajú, že Čína bude najväčším zdrojom kapitálu pre trh USA už v roku 2016 a bude v tom pokračovať aj naďalej.

Investormi vybratý New York dopĺňajú top mestá v rámci USA, ako San Francisco, Houston, Los Angeles a Washingtone, D.C.

“Pravidelne ako v minulosti, aj v súčasnosti sú Spojené štáty cieľom zahraničných investícií do nehnuteľností na celom svete.” Toto povedal Thomas Arnold, riaditeľ Americas-Real Estate Abu Dhabi Investment Authority a predseda predstavenstva Asociácie zahraničných investorov v oblasti nehnuteľností.

“So stabilným a transparentným trhom a ekonomikou, ktorá sa zdá byť stále lepšia bez skúseností v iných regiónoch, sa USA stala prvou zastávkou pre zahraničných investorov do nehnuteľností. S pokračujúcim vytváraním bohatstva v Číne, niet divu, že sa spolu s ďalšími národnosťami, investujú so svojimi “dolármi.”

Súvisiace: Najlepšie mesto pre investovanie do luxusných nehnuteľností? Dubaj

Po Londýne na druhom mieste a San Franciscu na mieste treťom, Tokio a Madrid uzavreli päticu najlepších miest na celom svete. V minulom roku bolo Tokyo na pätnástom mieste a Madrid trinásty. Tieto mestá nahradili Houston a Los Angeles.

Brazília sa znovuobjavila ako číslo jedna na rozvíjajúcich sa trhoch, čím skopla Čínu, ktorá ostala na druhom mieste. Mexiko získalo tretie miesto. Prvýkrát bolo medzi top piatimi rýchlo sa rozvíjajúcich krajín investorov Poľsko, ktoré sa delí o štvrté miesto s Čile.

Preložila: Miroslava Dugová

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár