Každý vie, že Google nie je len vyhľadávač.

Okrem rozvíjania Android smartphone softvéru a Chromebook Pixel notebukov má Google rozpracovaných veľa ďalších projektov a služieb.

Tieto výrobky sú vyvíjané tajnou, neobyčajnou skupinou Google X.

Google X má za úlohu vytvoriť produkty a služby, ktoré učinia svet lepším miestom pre všetkých. Vezmite si napríklad vzducholode, ktoré lietajú vysoko na oblohe a poskytujú vidieckym oblastiam bezdrôtové pripojenie k internetu, alebo vývoj nových liekov, ktoré pomáhajú lekárom lepšie diagnostikovať pacientov.

A to je len špička ľadovca. Pozrite sa na ďalšie veci, na ktorých Google ťažko pracuje cez Google X a rôznymi ďalšími produktovými divíziami.

Program Auto bez vodiča nám jedného dňa umožní šoférovať  bezpečnejšie.

Google program riadenia auta je rozpracovaný už niekoľko rokov. Spoločnosť pracuje so zákonodarcami, aby spustili testovanie autonómnych vozidiel na verejných komunikáciách. Google má schválenie pre svoj projekt v dvoch štátoch, v Kalifornii a Nevade.

Google má testovaciu flotilu najmenej desať vozidiel, ktoré sa šoférujú samé. Od augusta 2012 tím dokončil viac ako 300.000 kilometrov autonómnej jazdy.

Nie je zatiaľ známe, kedy bude táto technológia komerčne dostupná.
 

Google Glass už mení spôsob ako komunikujeme s našimi smartphonami.

Google Glass je prenosný počítač, ktorý umožňuje čítať tweety, kontrolovať schôdzky v kalendári, počasie a veľa ďalších vecí, bez vyberania smartphonov. Obrazovka spočíva priamo nad vaším zorným poľom, takže je celkom ľahké získať požadované informácie.

Vynález spúšťa novú vlnu nositeľnej technológie pre masy. Zatiaľ len niekoľko tisíc vývojárov a novinári majú prístup k ranej verzii Google Glass.

Očakáva sa, že Google uvedie verziu Glass pre spotrebiteľov do predaja budúci rok.
 

Android@Home chce plne automatizovať naše domovy.

Android@Home je technológia domácej automatizácie od Google. Jej cieľom je prepojiť celý dom cez internet ako zo sci-fi filmu.

Predstavte si deň, kedy vaša chladnička môže objednať mlieko za vás, keď už dochádzajú zásoby. To je typ technológie, ktorý vám Android@Home ponúkne.

Zahŕňa tiež pripojené žiarovky, kanvice na kávu a ďalšie vybavenie domácnosti.
 

Výťah do vesmíru, hoci nepravdepodobný, môže zmeniť cestovanie vesmírom.

V roku 2011 časopis Time ohlásil, že Google pridal vesmírny výťah k projektom na zoznam Google X “čo-ak” technológií.

Vesmírny výťah je presne to, čo názov napovedá, výťah, ktorý by prevážal ľudí zo Zeme do vesmíru.

Neočakávame, že to uvidíme v dohľadnej dobe, ale je stále veľmi zaujímavé, že Google zaradil tento projekt na svoj zoznam.

Poznámka: Odvtedy bolo ohlásené, že tento vesmírny výťah je len mýtus … no to môže byť len spôsob, ako odviesť našu pozornosť.
 

Google už vyvíja Android-poháňané hodinky SmartWatch ako konkurenciu produktu od Apple.

Správa vyšla práve minulý týždeň, že Google vyvíja SmartWatch. SmartWatch pobeží na Google Android operačnom systéme a súťažiť by mal priamo s údajným produktom od Apple.

Tento produkt by sme mohli uzrieť už tento rok, alebo začiatkom budúceho roka.
 

Google má podiely v spoločnostiach, ktoré vyvíjajú senzory na pomoc pri diagnostike ochorení.

Google má podiel v Adimab, čo je spoločnosť, ktorá vytvára integrovanú platformu pre objav protilátok a optimalizáciu. Adimab berie objav protilátok na novú úroveň tým, že integruje veľa rôznych technológií, ktoré pomáhajú diagnostikovať a opraviť zdravotné problémy požitím senzorov.

Ďalšia spoločnosť Google, iPierian, používa techniku ​​zvanú “mobilné preprogramovanie” na vytvorenie nových liekov, ktoré napádajú choroby ich úpravou.
 

Google pracuje na vývoji vzducholodí, ktoré by pokryli svet bezdrôtovým pripojením k internetu.

Google chce, aby bol celý svet bezdrôtovo pripojený k internetu. Nedávno spoločnosť oznámila plány na vývoj vzducholodí, ktoré by lietali nad vidieckymi regiónmi v Afrike a inými časťami sveta.

Ak sa to osvedčí, Google by mohol pomôcť priniesť ďalšiu 1 miliardu ľudí on-line.
 

Video herná konzola na Androide.

The Wall Street Journal nedávno uviedol, že Google vyvíja vlastný herný systém na Androide. Herná konzola bude súťažiť s údajnou Apple TV a dovolí vám hrať Android hry na vašom televízore.
 

Budúca generácia Google smartphonov je na ceste – vyvinutá spoločnosťou Motorola.

Google smartphonová spoločnosť Motorola sa blíži k odhaleniu svojho prvého smartphonu. Moto X Smartphone bude vybavený najnovšími funkciami a špecifikáciami. Bude taktiež bežať na Google mobilnom operačnom systéme Android.
 

Obstaranie firiem, zaoberajúcich sa obnoviteľnými zdrojmi energie, Googlom, by mohlo uviesť do prevádzky veterné turbíny na oblohe.

Začiatkom tohto roka Google kúpil novú spoločnosť s veternými turbínami Makani Power.

Spoločnosť má zameranie na obnoviteľné zdroje energie, najmä veternú a slnečnú. Google investoval do spoločnosti už predtým, no od jej kúpy ju vyhľadávací gigant zatiahol do Google X.

Makani bola v procese vývoja výškových veterných turbín, ktoré lietajú vo výškach medzi 800 až 1950 stôp (cca 240 až 600 metrov) pre výrobu energie.

Preložil: Lukáš Jevčík

Zdroj: Computerworld.com

Facebook komentár