Google_testuje_specialnu_navigacnu_funkciu_pre_Google_Maps

Na minuloročnej konferencii vývojárov I/O spoločnosť Google pre službu Google Maps odhalila novú funkciu rozšírenej reality, ktorá by ľuďom poskytla pokyny z kamery telefónu v reálnom čase.

Ako poznamenal Chaim Gartenberg, je to podobné tomu, čo bolo sľúbené s produktom Google Glass (Google Okuliarov), ale bez súpravy. David Pierce z denníku The Wall Street Journal možnosť vyskúšania skorej verzie tejto funkcie dostal.

Podľa neho sa to okamžite “nestane primárnou voľbou” pre získanie odpovedí, ako sa dostať na požadované mieste, ale je to pre Google Maps obrovský krok správnym smerom.” Popisuje, ako táto funkcia fungovala – aplikácia zdokonaľuje zameranie polohy človeka pomocou GPS a následne použije údaje zo Street View pre dosiahnutie vhodného smerovania. Akonáhle je poloha zameraná, zobrazia sa na obrazovke veľké šípky a smerovanie. “Je to, akoby služba spoločnosti Google predstavovala smerovanie v reálnom svete, hoci nik iný ich nevidí.”

Ďalej poznamenal, že aplikácia zrejme neumožňuje trvalé využitie kamery, keďže nalieha na to, aby ste ju po krátkej dobe vypli a zobrazovali ste cestu pomocou klasického rozhrania máp. Rachel Inman poznamenal, že “je to najmä pre tie okamihy, ako napríklad: Keď vystupujete z metra a potrebuje okamžite zistiť kadiaľ sa máte vydať.”

Spoločnosť Google údajne experimentovala s používateľským rozhraním a zistila, že používatelia budú príliš pozorne sledovať čiary na zemi a že animovaný sprievodca im skôr udrží pozornosť očí na obrazovke. Pierce poznamenáva, že rozhranie, ktoré si prezrel, by sa mohlo zmeniť a že spoločnosť Google nehovorí o tom, kedy sa táto funkcia dostane medzi širokú verejnosť, len to, že bude čoskoro k dispozícii niekoľkým miestnym sprievodcom a že “spoločnosť Google je s ňou spokojná a je pripravená.”

Súvisiace: Rozšírená realita by mohla byť príležitosťou pre Apple v hodnote $ 8 miliárd

Pierce poznamenáva, že určite z nej budú Google zarábať. Prvým z faktorov je fakt, že veľkou výhodou tejto funkcie je, že poskytuje ľuďom veľmi špecifické údaje o polohe a že sa jedná o funkciu, ktorá pravdepodobne nezostane len na telefónoch, ale bude aj súčasťou tzv. inteligentných okuliaroch s funkciou AR (rozšírenej reality). Spoločnosti ako Apple, Facebook, Google, North, Vuzix a iné pracujú alebo predávajú svoje vlastné okuliare, čo znamená, že nová funkcia spoločnosti Google sa môže nakoniec stať súčasťou práve týchto zariadení.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár